Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Obama atmaksās 5% savas algas

ASV prezidents Baraks Obama plāno valsts budžetā atmaksāt 5% no savas 400 000 dolāru (219 600 latu) lielās gada algas, šādi solidarizējoties ar federālajiem darbiniekiem, kuriem budžeta samazināšanas dēļ jādodas bezalgas atvaļinājumā.

«Prezidenta, kā arī Kongresa locekļu algu nosaka likums un to nevar mainīt,» pavēstīja Baltā nama amatpersona, kura vēlējās palikt anonīma. «Tomēr prezidents nolēmis dalīties ar upuri, ko nes federālās valdības ierēdņi budžeta apcirpšanas dēļ un daļu savas algas atmaksās Valsts kasei.»

Baltais nams ir brīdinājis, ka tūkstošiem federālās valdības darbinieku varētu tikt samazinātas algas, būtu spiesti doties bezalgas atvaļinājumā vai pat tikt atlaisti.

Jau vēstīts, ka, republikāņiem un demokrātiem nespējot atrisināt politiskās nesaskaņas par budžeta plāniem deficīta samazināšanai, 1.martā ASV spēkā stājās automātiski izdevumu samazinājumi 85 miljardu dolāru (45,8 miljardu latu) apmērā.

Obama 5% samazinājumu esot izvēlējies tāpēc, ka tas atbilst vidējam valdības izdevumu samazinājumam.