Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mobilajam tālrunim aprit 40.gadadiena

Mobilajam tālrunim trešdien apritēja 40.gadadiena, kas gan aizvadīta bez plašām svinībām.

Pirmais zvans no mobilā tālruņa tika veikts 1973.gada 3.aprīlī, un to paveica uzņēmuma «Motorola» inženieris Martins Kūpers, kurš vadīja darbus pie mobilo tehnoloģiju izstrādes.

Pēc pirmā zvana veikšanas Ņujorkā Kūpers devās uz preses konferenci, līdzi nesot kilogramu smagu mobilo tālruni «Motorola DynaTAC», kura baterijas darbības laiks bija 20 minūtes.

Pirmā zvana adresēts bija Kūpera konkurents Džoels Englers no uzņēmuma «Bell Labs».

Kā pagājušajā mēnesī Kūpers atzina tehnoloģiju vietnei «The Verge», «līdz pat šai dienai viņš dusmojas uz to, ko «Motorola» tolaik paveica».

«Viņi domāja, ka mēs esam šķērslis (..), mēs iestājāmies par konkurenci un daudziem tirgus spēlētājiem. Mūsu reliģija bija pārnēsājamās ierīces, jo cilvēki ir mobili. Taču viņi centās radīt automašīnā ievietojamu tālruni un to padarīt par monopolu. Šī cīņa bija iemesls, kāpēc mēs radījām to tālruni,» vairāk nekā 40 gadus senos notikumos atminējās Kūpers.

Kūpers un viņa komanda šogad tika godināta ar Nacionālās inženieru akadēmijas pasniegto Dreipera balvu.

Tikmēr mobilo tālruņu nozare 40 gados attīstījusies strauji.

Pētījumu kompānija IDC prognozē, ka šogad tiks pārdoti 900 miljoni viedtālruņu, kā arī aptuveni tikpat daudz parasto mobilo tālruņu.