Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

IeM un LPS vienojas uzlabot sadarbību kūlas dedzināšanas apkarošanā

Ceturtdien notika Iekšlietu ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) sarunas, kurās piedalījās LPS pārstāvji, Iekšlietu ministrijas vadība, ministrijas struktūrvienību pārstāvji, Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvji.

Kā portāls «Apollo» uzzināja ministrijā, tikšanās laikā puses diskutēja par valsts institūciju un pašvaldību sadarbību un veicamajiem pasākumiem kūlas dedzināšanas apkarošanā, kā arī par Valsts policijas un pašvaldību policijas sadarbības pilnveidošanas jautājumiem.

«Dedzinot kūlu kaitējums tiek nodarīts ne tikai videi un īpašumam, bet kūlas ugunsgrēku dēļ dzīvību zaudē arī cilvēki. Tāpēc aicinu pašvaldības uz sadarbību, lai jau pastāvošās normatīvās bāzes ietvaros aktīvāk novērstu iespējamos kūlas dedzināšanas gadījumus. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas starpniecību jau ir griezies pie pašvaldībām ar konkrētiem priekšlikumiem situācijas uzlabošanai,» norādīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

VUGD priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons atzina, ka katru gadu valstī pavasara periodā lielos apjomos un praktiski visos novados notiek pērnās zāles – kūlas dedzināšana. Šis gads ir iezīmējies ar savdabīgu rekordu, jo jau 8.janvārī bijis pirmais izsaukums uz kūlas ugunsgrēku Jelgavā. Lai kūlas dedzināšanu ierobežotu, VUGD aicina pašvaldības sekot līdzi, lai to teritorijas būtu sakoptas un zāles garums ugunsnedrošajā periodā tiktu ierobežots. VUGD arī aicina pašvaldībām izvērtēt zemes nodokļa palielināšanu, ja tiek konstatēts, ka zemes īpašums nav sakopts vai tajā noticis kūlas ugunsgrēks, kā arī informēt un izglītot savus iedzīvotājus par pareizu zemes apsaimniekošanu, lai novērstu kūlas ugunsgrēkus.

No pašvaldību pārstāvju puses visaktīvāk izskanēja aicinājums sadarbībā ar Satiksmes ministriju rosināt dzelzceļa sliedēm piegulošo teritoriju sakopšanu, jo tieši šīs teritorijas esot visbiežāk pakļautas kūlas dedzināšanas riskam. Tāpat izskanēja aicinājums sadarbībā ar Zemkopības ministriju rosināt stingrāku normu ieviešanu attiecībā uz ES atbalstu saņemošo teritoriju apsaimniekošanu un kūlas ugunsgrēku prevencijas pasākumu ievērošanu šajās teritorijās.

Savukārt LPS padomnieks Aivo Salmiņš atzinīgi novērtēja IeM sagatavotos priekšlikumus gan par kūlas dedzināšanas apkarošanas iespējām, gan par valsts un pašvaldības policijas sadarbības uzlabošanu, kā arī atzinīgi novērtēja Kozlovska izpratni par pašvaldību policijas lomu sabiedriskās kārtības nodrošināšanā.