Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ārprātīgs noziegums: lai iegūtu naudu, nonāvē sešus savus bērnus

Lielbritānijā plašu rezonansi izraisījusi tiesas prāva, kurā par vainīgiem sešu bērnu nogalināšanā atzīts laulāts pāris un vēl viena persona.

Kā ziņo britu mediji, Lielbritānijas tiesa piemērojusi mūža ieslodzījumu 56 gadus vecajam bezdarbniekam Mikam Filpotam, kuru atzina par vainīgu sešu savu bērnu nogalināšanā. Bērni nosmaka mājoklī Derbijā, kur pagājušā gada maijā notika ugunsgrēks.

Mika sievu – 32 gadus veco Meiredu, kā arī ģimenes draugu Polu Mosliju - tiesa atzina par līdzvainīgiem notikušajā, piemērojot 17 gadus ilgu cietumsodu katram.

Kā liecina tiesas lēmums, seši bērni vecumā no sešiem līdz 13 gadiem kļuva par nejaušiem upuriem noziegumam, kuru izplānoja un realizēja trijotne.

Tiek ziņots, ka Miks Filpots bija nolēmis iegūt naudu no apdrošinātāja pēc tam, kad būs aizdedzinājis savu mājokli. Nelaimē viņš plānoja vainot savu bijušo sievu – piecu viņu bērnu māti, kas bija pametusi ģimeni neilgi pirms traģēdijas.

Filpots bija izdomājis, ka ugunsnelaimē vainos bijušo sievu, bet pēc tam iegūs savu sešu bērnu aprūpes tiesības. Tādejādi Filpotu pāris bija plānojis aprūpēt jau kopumā 11 savus bērnus, kas ļautu iegūt vērienīgus valsts pabalstus.

Naktī uz 11.maiju vīrietis realizēja plānu, aizdedzinot savu māju. Viņš domāja izglābt savus bērnus – piecus puikas un meitiņu – taču durvis uz kāpnēm, kas veda uz bērnu istabām, bija aizslēgtas. Viņš nepaguva tās atvērt, un bērni nosmaka savās istabās.

Pāris ilgstoši noliedza savu vainu notikušajā, publiski melojot un šausminoties par bērnu nāvi.