Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mirskim būs arī jāatsauc NA deputātus aizskarošie izteikumi

Ja vakar pasludinātais Rīgas apgabaltiesas spriedums stāsies likumīgā spēkā, eiroparlamentārietim Aleksandram Mirskim par nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) pārstāvju apsaukāšanu būs ne vien jāsamaksā 1000 latu morālā kaitējuma kompensācija, bet arī jāatsauc savi izteikumi.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas apgabaltiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš, ar 3.aprīļa spriedumu tiesa ne vien piedzinusi no Mirska par labu VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājiem Gaidim Bērziņam un Raivim Dzintaram morālā kaitējuma kompensāciju 500 latu apmērā katram, bet arī uzlikusi par pienākumu atbildētājam viena mēneša laikā no sprieduma spēkā stāšanās dienas atsaukt aizvainojošos izteikumus, atsaukumu ievietojot Eiropas Parlamenta (EP) interneta mājaslapā.

Minētais tiesas spriedums būs jāpilda vien tad, kad tas stāsies likumīgā spēkā, ja tas notiks. Pilns Rīgas apgabaltiesas 3.aprīļa nolēmuma teksts būs pieejams 17.aprīlī, bet pēc tam 30 dienu laikā procesa dalībnieki to varēs pārsūdzēt kasācijas kārtībā Augstākās tiesas Senātā.

Kā ziņots, pērn oktobra sākumā Jūrmalas pilsētas tiesa pilnībā noraidīja nacionālās apvienības pārstāvju Bērziņa un Dzintara prasību pret Mirski, kurš, pēc prasītāju sākotnēji teiktā, VL-TB/LNNK deputātus publiski esot nosaucis par fašistiem. Tomēr abi Saeimas deputāti šo spriedumu pārsūdzēja.

Politiķu prasība tika celta, jo 2011.gada aprīlī Mirskis no EP tribīnes VL-TB/LNNK deputātus, kuri organizēja parakstu vākšanu par izglītību valsts valodā, esot nosaucis par fašistiem.

Prasītāji tiesas ceļā vēlējās panākt, lai Mirskis atsauc VL-TB/LNNK politiķu godu un cieņu aizskarošās ziņas, kā arī samaksā 500 latu morālā kaitējuma kompensāciju, iepriekš pastāstīja Dzintars.

Pērn rudenī, kad pirmās instances tiesa uzklausīja abas strīdā iesaistītās puses, Mirska advokāts Ainārs Leičenko vairākkārt norādīja, ka EP deputātam ir tiesības izteikt savas domas un Eiropas Savienības (ES) likumdošana liedz vajāt eiroparlamentārieti par izteikto viedokli, kas varot tikt interpretēts kā spiediens uz ES amatpersonu.

«Nekādā gadījumā es neatsaukšu savu 2011.gada 4.aprīļa runu un, vēl jo vairāk, nemainīšu savu viedokli attiecībā uz politiķiem, kuri Latvijas teritorijā slavina nacistu vērtības. Es arī turpmāk aizstāvēšu vēsturisko patiesību un savu vēlētāju tiesības ar visām iespējamām likumiskām metodēm,» tolaik uzsvēra Mirskis.

Eiroparlamentārieša viedokli nav mainījis arī viņam nelabvēlīgais Rīgas apgabaltiesas spriedums. Kā aģentūru LETA vakar informēja Mirska asistente Anita Laizāne, atbildētājs šo tiesas spriedumu nevarot uztvert bez smaida. Mirskis uzskata, ka «Latvija pārvēršas par bezlikumību zonu», jo mēģinājumi apklusināt deputātus liecinot, ka demokrātija ir sasniegusi kritiski zemu līmeni.

«Neviena priekšā neatvainošos un nevienam neko nemaksāšu! Nacistus saukšu par nacistiem, un neviens man nepiespiedīs mainīt savu pilsonisko nostāju,» aģentūrai LETA paziņoja Mirskis.

Aplūkojot EP mājaslapā atrodamo informāciju, aģentūra LETA iepriekš konstatēja, ka 2011.gada 4.aprīlī Mirskis debatēs teicis: «Šodien Latvijas parlamentā deputāti nacionālisti un nacisti vēlas rīkot referendumu par Krievijas skolu slēgšanu Latvijā.»