Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aicina vērtēt tiesas rīcību saistībā ar «Ominasis Latvia» maksātnespējas lietu

Šodien Saeimas Pieprasījuma komisija nolēma aicināt ģenerālprokuroru, tieslietu ministru un Maksātnespējas administrācijas direktoru nekavējoties izvērtēt Jūrmalas pilsētas tiesas rīcību, pasludinot unikālā kultūrvēsturiska pieminekļa «Ķemeru viesnīca» īpašnieka SIA «Ominasis Latvia» maksātnespēju.

«Tiesiskais ceļš šī objekta attīstībai tika pārtraukts ar Jūrmalas tiesneses lēmumu par maksātnespējas procesu, un tādējādi Saeimas Pieprasījuma komisijas, Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras sagatavotais plāns un piedāvājums investoriem tika padarīts par nevajadzīgu. Svarīgākais ir Ķemeru arhitektūras kompleksu saglabāt un attīstīt vienkopus – tikai tā var atjaunot šo vērtīgo kultūrvēsturisko objektu. Savukārt maksātnespējas procesā – kāda ir arī parasta prakse – šis unikālais objekts tiktu izpārdots pa daļām un mēs to neglābjami zaudētu,» apgalvo Saeimas Pieprasījumu komisijas priekšsēdētājs Romualds Ražuks (RP).

Komisijas deputātus par situāciju ap Ķemeru kompleksu informēja zvērināts advokāts Artūrs Spīgulis, uzsverot, ka maksātnespējas process ierosināts, pamatojoties uz SIA «Arhiidea» pieteikumu, par spīti tam, ka Jūrmalas pilsētas tiesa iepriekš noraidījusi tādu pašu SIA «Arhiidea» pieteikumu, norādot, ka starp pusēm pastāv strīds par saistībām, kas nav risināms, iesniedzot maksātnespējas pieteikumu.

Komisijas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis (RP) uzsvēra, ka šādu situāciju ap Ķemeru sanatoriju radījusi, iespējams, nevis kāda pieļauta kļūda, bet gan apzināta rīcība – kārtējais mēģinājumu par «sviestmaizi» iegūt īpašumā unikālu Latvijas kultūrvēsturisku vērtību. Notiekošais aktualizē virkni jautājumu par tiesu varas godprātību, kā arī maksātnespējas institūtu.

Pieprasījumu komisija turpinās skatīt šo jautājumu trešdien, 10.aprīlī.