Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nīderlandes pilsēta vēlas pati audzēt marihuānu

Eindhovena, kas atrodas Nīderlandes dienvidos, nākusi klajā ar ierosinājumu, kas, pēc pašvaldības ieskatiem, palīdzēs cīnīties ar nelegālajām narkotiku piegādēm pilsētas marihuānas kafejnīcām, proti, pilsēta pati vēlas audzēt kaņepes.

Eindhovenas pašvaldība nolēmusi atbalstīt izmēģinājuma projektu, kas paredz kontrolētu kaņepju audzēšanu.

«Šī ierosinājuma mērķis ir izmantot kontrolētu audzēšanu, lai izskaustu problēmas, kas saistītas ar nelegālajām piegādēm kafijas veikaliņiem,» norādīts mēra vēstulē tieslietu ministram Ivo Opsteltenam.

Jau ziņots, ka Nīderlandes valdība pagājušā gada novembrī pieņēma likumu, ar kuru ārzemniekiem tika aizliegts iepirkties marihuānas kafejnīcās, bet to vietējiem klientiem bija jāuzrāda identifikācijas kartes un jāreģistrējas datubāzē.

Maijā tā dēvētais «marihuānas karšu» likums tika ieviests trijās dienvidu provincēs.

Tomēr vēlāk tika nolemts no šī likuma atteikties un noteikts, ka pilsētas var pašas izlemt, vai ļaut to marihuānas kafejnīcās iepirkties ārvalstu narkotūristiem, un pašas noteikt savu politiku marihuānas kafejnīcu jautājumā.

Lai apkarotu nelegālās piegādes marihuānas kafejnīcām, Opsteltens februārī ierosināja atļaut audzēt marihuānas kaņepes nelielos apjomos.

Eindhovenā kaņepes tiek audzētas lielās platībās un bieži šai biznesā iesaistīti organizētās noziedzības grupējumi.

«Tas noved pie naudas atmazgāšanas, krāpšanas, draudiem un iebiedēšanas,» atzīmēja Eindhovenas mērs, uzsverot, ka līdzšinējā marihuānas kafejnīcu kontroles politika nedarbojas.

Lai situāciju mainītu uz labo pusi, pilsētas pašvaldība ierosinājusi atļaut kontrolētu kaņepju audzēšanu, kas ļautu cīnīties pret organizēto noziedzību un vienlaikus garantētu, ka izaudzētās kaņepes ir kvalitatīvas.

Projekts plānots uz trim gadiem.

Ar līdzīgiem ierosinājumiem nākušas klajā arī citas Nīderlandes pilsētas, aģentūrai AFP atklāja Tieslietu ministrijas preses pārstāvis, vienlaikus uzsverot, ka likumīgi marihuānas kaņepes Nīderlandē nedrīkst audzēt, jo tas ir pretrunā valsts likumiem un starptautiskajiem līgumiem.

Marihuāna Nīderlandē oficiāli skaitās nelegāla, tomēr 1976.gadā tika dekriminalizēta marihuānas glabāšana nelielos daudzumos - līdz pieciem gramiem.

Nīderlandē ir aptuveni 670 legālu marihuānas kafejnīcu, kas piesaista daudzus ārvalstu tūristus.