Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rinkēvičs nosoda Ziemeļkorejas rīcību

Ceturtdien, 4.aprīlī, sarunā ar jauno Ķīnas vēstnieku Jangu Guocjangu, kurš bija ieradies Ārlietu ministrijā akreditācijas vizītes ietvaros, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pauda nopietnas bažas par situācijas eskalāciju Korejas pussalā.

Ministrs paziņoja, ka Ziemeļkorejas vadība ar savu agresīvo retoriku ir pārkāpusi visas iespējamās «sarkanās līnijas», un pauda visstingrāko nosodījumu režīma rīcībai. Rinkēvičs arī atgādināja, ka Latvija ir pievienojusies ANO Drošības padomes rezolūcijām un Eiropas Savienības sankcijām pret Ziemeļkoreju, informē Ārlietu ministrijā.

Tāpat tikšanās laikā puses apmainījās viedokļiem par turpmāko sadarbību politikas, ekonomikas, kultūras un izglītības jomās. Vēstnieks vairākkārt uzsvēra, ka Latvijas un Ķīnas attiecībās dominējošie ir ekonomiskie sakari, un pauda gatavību aktīvi strādāt pie tirdzniecības apjoma palielināšanas starp Latviju un Ķīnu, kā arī Ķīnas investīciju piesaistes.

Ķīnas jaunais vēstnieks Latvijā gatavojas iesniegt akreditācijas vēstuli Latvijas prezidentam Andrim Bērziņam 9.aprīlī.

No 2010.gada vēstnieks ir bijis ĶTR ģenerālkonsuls Čikāgā. Pirms tam vadījis Šanhajas municipalitātes Ārējo sakaru dienestu, bijis Šanhajas Importa kompānijas prezidents un Šanhajas Starptautiskās Holdinga korporācijas ASV filiāles valdes izpilddirektors.