Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Freimanis: Nākamgad MX1 posms Ķegumā nebūs, pretendēsim uz 2015. gadu

2014. gadā Latvijā nenotiks pasaules čempionāts motokrosā MX1 un MX2 klasēs, šādi sarunā ar «Apollo» sacīja Baltijas kausa fonda (BKF) direktors Salvis Freimanis.

2014. gadā Ķeguma trasē «Zelta Zirgs» norisināsies prestižais Nāciju kauss motokrosā un Freimanis uzskata, ka sarīkot divus augsta mēroga pasākumus vienā sporta veidā gada laikā Latvijai ir grūti.

«Nāciju kauss norisināsies 2014. gada septembra otrajā pusē un sarīkot divus lielus motokrosa pasākumus tādai valstij kā Latvija ir neadekvāti. Jā, tehniski to var izdarīt, taču bez valsts atbalsta to nav iespējams paveikt. Pērn Beļģija rīkoja MX1 posmu un arī Nāciju kausu, bet mēs ar viņiem nevaram sacensties,» saka Freimanis.

Uz jautājumu, vai Latvija nezaudēs iespēju turpmāk rīkot MX1 sacensības, Freimanis atbild: «Nē, esam jau vairākus gadus šajā apritē un posma nerīkošana nākamgad nebūs par iemeslu tam, lai arī 2015. gadā paliktu bez pasaules čempionāta. «Zelta Zirga» trase ir viena no labākajām starp tām, kurās norisinās čempionāts, un to atzinijuši arī paši braucēji. Ķegumā norisinās viens no labākajiem posmiem,» uzsver BKF pārstāvis.

Runājot par šī gada MX1 posmu, Freimanis norāda, ka pasākuma programma būs piesātināta ar vairākiem braucieniem.

«Paralēli MX1 un MX2 klasēm trasē dosies arī 125 cm3 un 250 cm3 klases braucēji, kuri startēs Eiropas čempionāta posma ieskaitē. Vai nebūs sarežgīti aizvadīt četru klašu braucienus? Nē, esam jau arī iepriekš Ķegumā rīkojuši pasaules čempionāta posmu, kurā paralēli startēja arī citu klašu sportisti. Trases konfigurācijā nekas krasi nemainīsies, «Zelta Zirgs» jau tā ir viena no smagākajām uz citu trašu fona, kas prasa fizisku piepūli un sarežģītāku nav plānots taisīt,» piebilst Freimanis, sakot, ka pārējie darbi tiks veikti atbilstoši darba grafikam.