Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

1000 kilometri ar vienu litru degvielas

Inženieru komanda no naftas lielvalsts Apvienotajiem Arābu Emirātiem ir izveidojusi automašīnas prototipu, kura teorētiski ar vienu litru degvielas spētu nobraukt 1000 kilometrus.

Ultra ekonomiskais automobilis ar nosaukumu «Eco-Dubai 1» ir pusmetru plats, divus metrus garš un pusmetru augsts, savukārt svars sasniedz tikai 25 kilogramus.

«Eco-Dubai 1» piedalīsies īpašās sacīkstēs, kurās startēs līdzīga tipa automobiļi no visas pasaules. Sacensību mērķis ir pavisam vienkāršs – jānobrauc maksimāli liels attālums ar vienu litru degvielas.

«Tradicionālā degviela ir neatjaunojams resurss un kādu dienu tā beigsies pavisam. Mēs vēlamies radīt nākotnei atbilstošus transporta līdzekļus, kuri tiks galā ar neizbēgamo naftas resursu samazināšanos,» norāda viens no komandas inženieriem Ahmads Khamis Al Suvaidi.

Naftas kompānijas «Shell» organizētais «Eko-maratons» norisināsies no šī gada 4.jūlija līdz 7.jūlijam. Komandas drīkst izmantot elektrību, hibrīda dzinējus vai saules enerģiju, lai nobrauktu pēc iespējas lielāku attālumu.

Šo sacensību rekordisti ir inženierijas studenti no Francijas Politehniskās Nantes Universitātes, kuru izveidotais automobilis spēja pieveikt teju 4 900 kilometru lielu attālumu.