Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pāvests aicina vērsties pret garīdznieku seksuālajiem noziegumiem

Romas pāvests Francisks piektdien aicināja ar apņēmību vērsties pret katoļu garīdznieku pastrādātajiem seksuālajiem noziegumiem.

Šī ir pirmā reize, kad Francisks publiski komentējis šo katoļu baznīcai tik nepatīkamo jautājumu.

«Svētais tēvs jo īpaši aicināja kongregāciju ar apņēmību rīkoties seksuālās izmantošanas gadījumos,» teikts Vatikāna paziņojumā, kas izplatīts pēc pāvesta tikšanās ar Ticības doktrīnas kongregācijas vadītāju.

Vatikāna paziņojumā arīdzan norādīts, ka Francisks pieturas pie sava priekšgājēja Benedikta XVI aizsāktā šajā jautājumā.

Pagājušajā mēnesī pāvesta amatā ievēlētais Francisks aicinājis «pastiprināt pasākumus nepilngadīgo aizsardzībai un palīdzēt tiem, kuri šāda veida vardarbībai tikuši pakļauti».

Turklāt Francisks aicinājis turpināt «procedūras pret vainīgajiem un mudinājis [nacionālo baznīcu] bīskapu konferences noformulēt un ieviest šajā jomā nepieciešamās normas».

Jau ziņots, ka katoļu baznīcu pēdējos gados ir satricinājuši tūkstošiem bērnu seksuālās izmantošanas skandālu gan Eiropā, gan ASV un Austrālijā, no kuriem daudzi notikuši jau pirms vairākiem desmitiem gadu.

Pēc Vatikāna sniegtās informācijas, joprojām ik gadu tiek saņemts ap 600 sūdzību, no kurām daudzas attiecas uz nodarījumiem, kas pastrādāti pagājušā gadsimta sešdesmitajos, septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados.

Vatikāns šajā jautājumā uzsvēris piecus galvenos rīcības virzienus - palīdzība upuriem, nepilngadīgo savlaicīga brīdināšana, jauno klēra locekļu sagatavošana, vainīgo rehabilitācija un sadarbība ar laicīgajām varasiestādēm.

Tikmēr katoļu baznīcas hierarhijas augstākās personas, tostarp Īrijā un ASV, tiek vainotas priesteru pastrādāto noziegumu piesegšanā, aizdomās turamos vienkārši pārceļot uz citām draudzēm.