Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Universitātē Horvātijā par korupciju aiztur 39 cilvēkus

Piektdien policija aizturēja 39 cilvēkus saistībā ar korupcijas lietu vienā no Horvātijas universitātēm, kurā studenti par eksāmenu nokārtošanu esot profesoriem maksājuši kukuļus.

«Studentiem, kas mācās un pelnīti saņem diplomus, ir tiesības cerēt uz darbavietām Horvātijā. Taču fakts, ka daži ļaudis savus eksāmenus nokārto citādā veidā, ir nepieņemams. Tas ir liels kauns,» sarunā ar žurnālistiem norādījis korupcijas apkarošanas biroja USKOK vadītājs Dinko Cvitans.

Starp aizturētajiem ir pieci Osijekas universitātes ekonomikas fakultātes profesori, viens lektors asistents un 21 students. Pārējie 12 aizturētie tiek turēti aizdomās par starpniecību.

Šobrīd nav skaidrs, vai studenti maksājuši par eksāmenā gaidāmo jautājumu izpaušanu, vai arī vienkārši par labu atzīmju izlikšanu neatkarīgi no eksāmena rezultātiem.

Vietējie mediji vēsta, ka par pakalpojumu studentiem nācies maksāt vismaz 1000 eiro lielu kukuli.

Pirmo reizi uzmanība korupcijai Horvātijas universitātēs tika pievērsta 2008.gadā, un kopš to lika apsūdzības jau izvirzītas vairākiem desmitiem profesoru, studentu un starpnieku.

Līdz šim par kukuļdošanu un ņemšanu notiesāti vairāk nekā 20 Zagrebas universitātes profesori un 40 studenti, kas saņēmuši dažāda ilguma cietumsodus. Visbargākais sods, kas līdz šim piespriests, ir divarpus gadus ilgs ieslodzījums.

Korupcijas apkarošana bija viens no svarīgākajiem nosacījumiem, lai Horvātija varētu pievienoties Eiropas Savienībai (ES). taču Zagreba iestāšanās sarunas ir veiksmīgi pabeigusi un šī gada 1.jūlijā kļūs par pilntiesīgu ES dalībvalsti.