Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daukšts: Dombrovska tikšanās ar Medvedevu lielus praktiskus ieguvumus nenesīs

Ministru prezidenta Valda Dombrovska tikšanās ar Krievijas premjerministru Dmitriju Medvedevu lielus praktiskus ieguvumus un būtiskus pavērsienus abu valstu attiecībās visticamāk nenesīs, taču tikšanos var vērtēt pozitīvi kā PR gājienu, aģentūrai BNS norādīja politologs Kārlis Daukšts.

Jau vēstīts, piektdien Sanktpēterburgā, tiekoties ar Krievijas premjerministru Medvedevu, Dombrovskis galvenokārt pārrunājis sadarbību ekonomikas un transporta jomās.

«Esmu diezgan atturīgs, vērtējot notikumus ar Medvedeva tikšanos, vairāk tur ir cerība, vairāk PR gājienu, bet mazāk praktisku ieguvumu. Nedomāju, ka šī vizīte nesīs kādus būtiskus pagriezienus, taču, protams, kā impulss šī vizīte varētu būt,» BNS sacīja Daukšts un piebilda - Medvedevs kaut vai verbāli piekritis sadarboties.

Arī psiholoģiskā ziņā par ieguvumu varot saukt to, ka vizīte norisinājās pozitīvā noskaņā, diplomātiskā gaisotnē - «lielas valsts, ar kuru nav mums nav vienkāršas attiecības, premjers ir ticies un labvēlīgā tonī runājis ar Latvijas pārstāvjiem, (..) tas vien liecina par vizītes pozitīvo ieguvumu,» stāstīja Daukšts.

Politologs arī norādīja, ka būtiski ir raudzīties Eiropas Savienības kontekstā - Latvijai svarīga būs Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli. «Šo sarunu rezultāti atstās iespaidu arī uz mūsu pozīciju un mūsu darbību daudzos jautājumos,» skaidroja Daukšts.

Viņš arī atgādina, ka Dombrovska un Medvedeva tikšanās notika starptautiskas konferences starplaikā, kas arī nosaka tēmu saturu.

BNS jau vēstīja, ka ceturtdien, 4.aprīlī, Dombrovskis devās uz Sanktpēterburgu, lai piektdien piedalītos Baltijas jūras forumā. Starptautiskajā konferencē izskatīti jautājumi par Baltijas jūras ekosistēmas saglabāšanu, kā arī partnerības nostiprināšanu ekoloģijas projektu attīstībai Baltijas jūras valstu reģionā.

Tikšanās ar Medvedu notika piektdien. «Tikšanās laikā pamatā pārrunājām jautājumus par sadarbību ekonomikas un transporta jomās. Attiecībā uz transporta jomu bija jautājumi, kas skar Austrumu Rietumu tranzīta koridora attīstību, gan autotransporta, gan dzelzceļa pārvadājumu jomās,» aģentūrai BNS teica Dombrovskis.

Viņš informēja, ka pārrunātas arī sadarbības uzlabošanas iespējas robežšķērsošanas caurlaides spēju palielināšanā lielajos robežšķērsošanas punktos Terehovā un Grebņevā, veidojot arī vienkāršotus robežšķērsošanas punktus, lai daļu transporta plūsmas novirzītu uz citiem punktiem un uzlabotu caurlaides spēju.

Dombrovskis informēja, ka viens no būtiskākajiem jautājumiem, kas apspriests ar Medvedevu, bija Latvijas pārtikas produktu eksports. «Krievija ir viens no būtiskākajiem eksporta tirgiem Latvijai. Uzrunājām jautājumus par ierobežojumiem, ko Krievija ir noteikusi dzīvu cūku importam un sertifikācijas prasības pārtikas pārstrādes uzņēmumiem un pārbaudes, kas tiek veiktas kontekstā ar Krievijas, Baltkrievijas un Kazahijas muitas savienību. Lai veicot šīs pārbaudes un sertifikācijas, Latvijas uzņēmumiem netiktu piemēroti kaut kādi mākslīgi šķēršļi. No Krievijas puses saņēmām apliecinājumu, ka nekādi mākslīgi šķēršļi netiks likti,» stāstīja Dombrovskis.

Premjers ar Medvedevu arī vienojās par Latvijas Krievijas starpvaldību komisijas darba aktivizēšanu. «Pagājušajā gadā starpvaldību komisija nenotika, lielā mērā saistībā ar Krievijas vēlēšanām. Vienojāmies, ka šogad starpvaldību komisija tomēr jānotur un ir jāvirza uz priekšu visi praktiskie jautājumi,» teica premjers.

Šī ir pirmā Latvijas un Krievijas premjeru tikšanās vairāku gadu laikā.