Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

FM gada vidējo inflāciju martā prognozē 1,6% apmērā

Vidējā inflācija turpina samazināties un martā sasniegs 1,6%, prognozēts Finanšu ministrijas (FM) jaunākajā makroekonomikas un budžeta apskatā.

Gada vidējā inflācija, kas ir arī Māstrihtas kritērijs, šā gada februārī samazinājās līdz 1,8%, turpinot savu lejupvērsto tendenci jau kopš 2012.gada sākuma. Jaunākās FM prognozes liecina, ka gada vidējā inflācija turpinās samazināties un šā gada martā sasniegs 1,6%.

FM sagatavotajā jaunākajā makroekonomikas un budžeta apskatā teikts, ka FM gada vidējo inflāciju šogad lēš 1,5% apmērā, bet nākamgad - 2,3%. Finanšu ministrs Andris Vilks (V) šonedēļ Latvijas Radio atzina, ka šogad gada vidējā inflācija varētu būt starp 1% un 1,5%.

Patēriņa cenas vidēji 2012.gadā, salīdzinot ar 2011.gadu, pieauga par 2,3%, bet 2011.gadā patēriņa cenu indekss bija 4,4%.

Gada vidējā inflācija ir 12 mēnešu vidējais patēriņa cenu indekss, kas attiecināts pret iepriekšējo 12 mēnešu vidējo.

Savukārt gada inflācija februārī samazinājās līdz 0,3%. Zemā pamatinflācija norāda, ka pieprasījums saglabājas vājš un ekonomikas aktivitātes pieaugums nerada papildu inflācijas spiedienu, tādējādi cenu izmaiņas galvenokārt nosaka globāli procesi. Tomēr prognozējams, ka šis būs zemākais inflācijas līmenis šogad, savukārt tuvākajos mēnešos patēriņa cenas atkal varētu pakāpeniski pieaugt, norāda FM.

Centrālā statistikas pārvalde datus par patēriņa cenu pārmaiņām martā publiskos nākamnedēļ, 9.aprīlī.