Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ralfs Sirmacis dodas iekarot Polijas rallija ātrumposmus

Nākamajā nedēļas nogalē ar ralliju «Rajd Šwidnicki» tiek atklāta Polijas rallija čempionāta sezona. Šis rallijs notiek jau 41.gadu, starp uzvarētājiem te bijuši arī daudzi mums zināmi sportisti, tostarp  gan Lešeks Kuzajs, gan Braians Bufjē, gan Tomašs Kuhārs.

Valsts čempionāta un Polijas rallija kausa ieskaitēs «Rajd Šwidnicki» kopā startēs tuvu pie 100 dalībniekiem. Rallija kopējais garums būs 588 kilometri, no kuriem ātrumposmos trīs dienās jābrauc 170 kilometrus.

«41 Rajd Šwidnicki» ietvaros norisināsies arī šī gada pirmā «Castrol Edge Fiesta Trophy» kausa izcīņas sacensība. Uzņēmuma «G4 Garage Sp. z o.o» šo izveidotajā seriālā par iespaidīgu balvu fondu cīnīsies ar «Ford Fiesta» R2 un R1 automašīnām startējošas ekipāžas.

Tieši ar viņiem spēkiem mēroties dosies Latvijas rallija pagājušas sezonas čempions un patreizējais čempionāta R2 klases līderis Ralfs Sirmacis kopā ar stūrmani Māri Kulšu.

Sirmača mērķis nākamajam gadam ir startēt Eiropas rallija čempionātā. Tādēļ arī lēmums doties uz Poliju ir visnotaļ loģisks – tā ir Latvijai vistuvākā valsts, kurā, tāpat kā Eiropas čempionātā, norisinās asfalta ralliji.

Uz Poliju Sirmača ekipāža dosies, galvenokārt pateicoties Gata Vecvagara atbalstam. «Bez Gata palīdzības un viņa personiskajiem kontaktiem Polijā šāda iespēja nepastāvētu», neslēpj Sirmacis.

Pats Vecvagars savulaik, Tomaša Kuhāra aicināts, ir piedalījies Polijā notiekošajos rallijos un ir pārliecināts, ka pieredze, ko var iegūt no šī rallija, kas norisināsies kalnu ceļos izveidotā trasē ar visdažādāko veidu asfalta segumu, līdzinās vairākām ierastos apstākļos nobrauktām sacensībām.

«Castrol Edge Fiesta Trophy», tāpat kā Polijas rallija čempionāts, šogad norisināsies sešos posmos, no kuriem pieci trasēs ar asfalta segumu un viens būs grants rallijs.

Spriežot pēc laika apstākļiem arī Polijā, sagaidāms, ka šajā sacīkstēs ceļi tur vairāk līdzināsies Montekarlo rallija ātrumposmiem un rallija organizatori pat apsver iespēju ļaut sportistiem startēt ar ziemas riepām.

Pie tam, asfalta rallijs ir labs pārbaudījums stenogrammas sastādīšanai un ekipāžas sadarbībai. Lai objektīvi izvērtētu savus spēkus, Sirmača ekipāžai īpaši svarīga būs lielā konkurence – gandrīz puse no «Rajd Šwidnicki» dalībniekiem startēs ar vienas ass piedziņas mašīnām.

Polijas sacensībā savu padomu Sirmača ekipāžai neliegs Ralfa skolotājs un treneris, trīspadsmitkārtējais Latvijas rallija čempions Ivars Caune.

Par tālākajiem šī gada plāniem saistībā ar startiem Polijas rallijos, sportisti atzīst – «Ideālajā variantā, protams, gribētos braukt visus «Castrol Edge Fiesta Trophy» posmus, bet izšķirošā nozīme, diemžēl, būs finansēm. Darīsim visu iespējamo, lai šogad varētu nobraukt vēl vismaz dažus Polijas rallija čempionāta posmus. Un ceram, ka pēc šī rallija Latvijā notiekošajās sacensībās redzēsim arī kādus poļu braucējus.»

«Rajd Šwidnicki» tiks atklāts piektdien, 12.aprīlī ar speciālo ātrumposmu Švidnicas ielās, kuru tiešraidē translēs Polijas televīzija. Sacensības turpināsies sestdien un svētdien vēl vienpadsmit ātrumposmos.