Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV likumdevēji interesējas kā Bejonsa un Jay-Z tikuši uz Kubu embargo laikā

Divi republikāņu likumdevēji ieinteresējušies par zvaigžņu pāra Bejonsas un Jay-Z viesošanos Kubā ekonomiskā embargo laikā.

Pārstāvju palātas likumdevēji Ileana Rosa-Letinena un Mario Diass-Balarts no Floridas nosūtījuši vēstuli Finanšu ministrijai, pieprasot informāciju par to, kāda veida atļauja zvaigžņu pārim piešķirta Kubas apmeklēšanai.

«Kā jums zināms, ASV likumi aizliedz finanšu darījumu licenzēšanu «tūrisma aktivitātēm» Kubā,» teikts likumdevēju vēstulē.

Republikāņu likumdevēji norāda, ka šādi ierobežojumi ieviesti, jo, pēc ASV Valsts departamenta novērtējuma, Kuba notiek cilvēktiesību pārkāpumi, kā arī tā ir viena četrām pasaules valstīm, kas sponsorē starptautisko terorismu.

«Kubas tūrisma industriju pilnībā kontrolē valsts, Kubas tūrisma industrijā iztērētie ASV dolāri tieši finansē represiju mašinēriju, kas brutāli apspriež kubiešu tautu,» teikts vēstulē.

Bejonsa un Jay-Z, svinot savu kāzu piekto gadadienu, šonedēļ viesojās Kubā, apmeklējot UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļauto Havanas vecpilsētu. Pāris nofotografēts tērzējam ar vietējiem iedzīvotājiem, apmeklējot katedrāli un pusdienojot vietējā kafejnīcā.

ASV pilsoņiem nav atļauts apmeklēt Kubu un tērēt tur naudu, ja vien viņiem nav izsniegta īpaša ASV valdības atļauja.

Kā liecina Finanšu ministrijas lapā publicētā informācija, ikvienai personai Kubas apmeklējumam vai darījumiem ar Kubu ir jāsaņem īpaša atļauja, pretējā gadījumā «ikvienas ASV jurisdikcijai pakļauta personas, kas iesaistās jebkādās ar ceļošanu uz Kubu saistītās aktivitātēs, pārkāpj likumus un par to draud sods».

Par Kubai noteiktā embargo pārkāpšanu draud līdz desmit gadu cietumsods un 250 000 ASV dolāru soda nauda.

Tomēr katru gadu Kubu apmeklē tūkstošiem amerikāņu, ceļojot bez ASV valdības atļaujas, bieži vien ierodoties Kubā caur kādu trešo valsti. Kāds soda mērs šādos gadījumos gan tiek piemērots tikai ļoti retos gadījumos.