Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ZAAO par žurnālistu eksperimentu: Tā ir konkurentu provokācija

Uzņēmuma ZAAO vadība raidījuma «Nekā personīga» veikto eksperimentu, atkritumu izvešanas automašīnām uzstādot izsekošanas ierīces, dēvē par konkurentu provokāciju.

«Uzņēmuma apvainošana krāpniecībā un GPS iekārtu piestiprināšana ZAAO atkritumu automašīnām, visdrīzāk, bija provokācija no konkurējošo atkritumu apsaimniekotāju puses, kam ZAAO darbība ir neērta un traucējoša. No raidījuma «Nekā personīga» sižetā atainotā nav iespējams konstatēt, no kāda veida atkritumu savākšanas automašīnām GPS ierīču dati tika savākti. Šis ir būtisks aspekts, jo lielgabarīta atkritumu automašīnas atkritumus neved caur priekšapstrādes centru, bet gan pa tiešo uz noglabāšanas krātuvi poligonā, kā tas raidījumā arī tika parādīts, jo šādu atkritumu sagatavošanu noglabāšanai nevar veikt, un šādas izmaksas nav ietvertas arī atkritumu apglabāšanas tarifā. Līdz ar to sižetā atainotais var tikt vērtējams kā mēģinājums maldināt sabiedrību un valsts iestādes,» paziņojumā medijiem norāda ZAAO valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais.

Sirmais vienlaikus norāda, ka ir vēl vairāki citi neskaidrie jautājumi, uz kuriem uzņēmums meklēs atbildes, bet tad lems par attiecīgu rīcību. «Kā uzņēmuma vadītājs vēlreiz varu apgalvot, ka ZAAO strādā likuma ietvaros un nodrošina gan atkritumu šķirošanu, gan sadzīves atkritumu priekšapstrādi.»

<strong> Eksperiments atklāj iespējamu krāpšanos atkritumu šķirošanā.</strong>