Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas īstā MTB sezona sāksies jau 21.aprīlī - Ventspilī

Vēl tikai 13.dienas līdz startam «Vivus.lv MTB» maratonā, kas norisināsies Ventspilī un, kura starts un finišs būs pie Ventspils piedzīvojuma parka. Kamēr citi sacensību organizatori ir spiesti savas sacensības pārcelt vai atlikt, tikmēr «Vivus.lv MTB» sacensības startēs ar to pirmo posmu Kurzemē.

Pašlaik organizatori prognozē, ka iespējami nedaudz vairāk dubļu kā tad, ja būtu agrāks pavasaris, taču lielākā trases daļa būs braucama pa sausu reljefu. Trases autors, dzimis ventspilnieks Kārlis Smilktens stāsta: «No organizatoriskā viedokļa, rīkot pirmās MTB sezonas sacensības Latvijā Kurzemē ir teicama izvēle, jo Kurzemē pavasaris iestājas visātrāk, it sevišķi piejūras pilsētās. Papildus šim aspektam, tāpat jāņem vērā, ka sezonas sākumā ir jāplāno relatīvi vieglāki posmi, lai cilvēki paspēj patrenēties un atsvaidzināt savas braukšanas prasmes. Ventspils ir ideāli piemērota īstā MTB sezonas sākšanai, tādēļ aicinu visus, kas vēl nav atklājuši piedalīšanos «Vivus.lv» kalnu divriteņu sacensībās, pieteikties un piedalīties!»

Tiem, kas baidās no izaicinājumiem maratona distancē, ir sagatavota alternatīva – Latvijas Valsts Meži MTB pusmaratons - tā ir atvieglota distance, kas būs pa spēkam ikvienam braucējam. Šo distanci visbiežāk izvēlas tie braucēji, kas lielāku uzsvaru liek uz MTB riteņa un trašu baudīšanu, nevis sportisko mērķu sasniegšanu.

Tāpat šajās distancēs bieži tiek līdzi ņemti bērni, kā novērojuši sacensību organizatori un šāds brauciens izvēršas par lielisku kopā laika pavadīšanu, nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm un esot kopā ar ģimeni, pie viena iepazīstot dažādus Latvijas novadus.

Atgādinām, ka sacensību norise tiek plānota jau ierastajās un pārbaudītajās sacensību vietās:

1. posms - 21.04.2013. Ventspils Piedzīvojumu parks

2. posms - 26.05.2013. Ape, Apes mototrase

3. posms - 30.06.2013. Talsi, Kamparkalns

4. posms - 28.07.2013. Smiltene, Tepera autotrase

5. posms - 11.08.2013. Cēsis, Pilsētas stadions

6. posms - 31.08.2013. Baldone, Riekstukalns – noslēgums un apbalvošanas ceremonija

Pirmais posms ir kā «iesildošais» posms pārējiem sacensību seriālu posmiem, jo nav tik tehniski sarežģīts, taču ir pietiekamu izturību prasošs, ja dabā ir vēlīns pavasaris un pļavas ir mitras. Par atalgojumu dalībnieku pūlēm būs pavasara baudīšana un braukšana ar skatu uz jūru, kas ir retums vēl kādā citā MTB maratonā.

«Vivus.lv MTB» maratoni atšķiras no citiem maratoniem ar tehniskākām, pārdomātākām un interesantākām trasēm, sacensību ģeogrāfijas ziņā tiks aptverta visa Latvija - Ventspils, Ape, Talsi, Smiltene, Cēsis un Baldone.

Arī šogad katrs dalībnieks var izvēlēties sev pieņemamāko sacensību distanci:

  • «Vivus.lv MTB» Maratons (50 līdz 60 km)
  • «Latvijas Valsts Meži MTB» Pusmaratons (25 līdz 30 km)
  • «Superior» bērnu velobrauciens (200 līdz 1000 m).