Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lagarda: Eiro ir stabila nākotne

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektore Kristīne Lagarda svētdien Ķīnā notiekošā politikas un ekonomikas forumā izteicās, ka eiro ir stabila nākotne, un pauda cerību, ka vairs nevienu Eiropas valsti nenāksies glābt.

«Es domāju, ka kopīgā politiskā griba saglabāt, aizsargāt un veicināt monetāro un valūtas zonu bijusi nepietiekami novērtēta,» sacīja Lagarda. «Eiro ir nākotne, un tā ir ilgstoša.»

Lagardas uzstāšanās šajā forumā izsaukusi apmeklētāju jautājumus par situāciju Kiprā, kas ar starptautiskajiem kreditoriem panākusi vienošanos par desmit miljardu eiro aizdevumu valsts glābšanai.

Eiropa jau ilgstoši cīnās ar finanšu krīzēm, un Kipru apņēmušās problēmas ir jaunākās vairākkārtēju valstu glābšanā, kas iedragājusi uzticību pasaulē.

Uz šo satraucošo situāciju piektdien norādīja arī kāda anonīma amatpersona ASV Finanšu ministrijā, sakot, ka nedrošība, kas aptver Eiropas finanšu nedienas, «saglabājas kā risks mūsu atlabšanai un pasaules ekonomikas perspektīvām».

Atbildot uz Ķīnas foruma dalībnieku jautājumiem par nākotnes krīžu iespējām, Lagarda sacīja: «Man nav kristāla bumbas. Mana kvēlākā cerība ir, ka vairs nevienu valsti nevajadzēs glābt un nodrošināt arEiropas partneru un SVF palīdzību.»

Viņa gan piebilda, ka Kipra ir unikāls gadījums un valsts ekonomika veido vien niecīgus 0,2% no Eiropas iekšzemes kopprodukta (IKP).

Lagarda arī pauda cerību, ka Eiropas amatpersonas gūs mācību no pēdējo gadu pieredzes un nolems paātrināt valūtas zonas konsolidāciju.