Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Navaļnijs: Es esmu gatavs cietumam

Viens no redzamākajiem Krievijas opozīcijas līderiem un prezidenta Vladimira Putina kritiķiem Aleksejs Navaļnijs, kuram nākamnedēļ jāstājas tiesas priekšā, pirmdien publicētā intervijā apliecinājis, ka ir morāli gatavs cietumam.

Intervijā opozīcijas žurnālam «The New Times» politiķis pauda uzskatu, ka pret viņa ierosināto krimināllietu personīgi vada pats Putins, un atzina, ka ir gatavs doties cietumā.

«Iekšēji es tam esmu gatavs, esmu jau atbilstoši sagatavojies - uzrakstījis pilnvaras, ar sievu vairākkārt esam sprieduši, kas un kā. Ja iesēdinās, tad iesēdinās,» sacīja Navaļnijs.

Prāva tā dēvētajā «Kirovļes» lietā, kurā Navaļnijs ir apsūdzēts par līdzekļu piesavināšanos, sāksies 17.aprīlī Kirovā.

Navaļnijs uzstāj, ka viņam izvirzītajās apsūdzībās nav vainīgs, un pauž pārliecību, ka Putins krimināllietā «personīgi dod rīkojumus».

Opozicionārs arī pieļauj, ka viņam drīzāk tiks piespriests reāls cietumsods - līdz pat desmit gadiem cietumā -, nevis nosacīts sods.

«Viņam [Putinam] un viņa tuvākajam lokam ir jānotur vara, un, lai noturētu varu, viņiem nav cita mehānisma, kā sēdināt cilvēkus cietumā, un to viņi arī dara.»

«Es neesmu pirmais un diemžēl arī ne pēdējais. Ir jābūt gataviem tam, ka tiks sasēdināts vēl daudz tautas,» sacīja Navaļnijs.

Putins, pēc visa spriežot, cerējis, ka Navaļnijs vēl pirms tiesas sākuma bēgs uz ārzemēm. «Es nebēgšu, es nedošos trimdā,» solīja opozicionārs.

Navaļnijs atzina, ka jau ir ticis skaidrībā par lietām, kas viņam cietumā būs vajadzīgas pirmajās dienās.

«Ko es ņemšu līdzi uz cietumu? Čības, sporta bikses, apakšbikses un zeķes, botas bez supinatoriem un ar klipšiem - jūsu žurnālā jūs esat devuši divus miljonus padomu, kam ir jābūt šajā cietuma somiņā,» vēršoties pie «The New Times», sacīja Navaļnijs.

«Ģimenes fotogrāfiju, kuru es pielīmēšu pie sienas, pēc tam atradīs iespēju man nodot, bet botām bez šņorēm tev ir jābūt jau tajā brīdī, kad un ja tevi apcietinās tiesas zālē,» paskaidroja opozicionārs.

Vēl tikai pagājušajā nedēļā, runājot telekanāla «Doždj» ēterā, Navaļnijs paziņoja, ka vēlas kļūt par Krievijas prezidentu.

«Es gribu kļūt par prezidentu, es gribu valstī izmainīt dzīvi, es gribu izmainīt valsts pārvaldi,» ceturtdien sacīja politiķis. «Es gribu panākt, lai 140 miljoni cilvēku, kas dzīvo šajā valstī un kuriem no zemes plūst nafta un gāze, nedzīvotu trūkumā un bezcerīgā nabadzībā, bet dzīvotu normālā eiropeiskā valstī.»