Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Timošenko advokāts pieprasa arī ekspremjeres atbrīvošanu

Ukrainas valsts varai, kas nule kā no ieslodzījuma ir atbrīvojusi vienu no tuvākajiem bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko līdzgaitniekiem - bijušo iekšlietu ministru Juriju Lucenko, ir jāatbrīvo arī pati ekspremjere, pirmdien sacīja Timošenko advokāts Sergijs Vlasenko.

Prezidents Viktors Janukovičs svētdien apžēloja Lucenko, kurš izcieta četru gadu cietumsodu.

«Mēs uzstājam uz viņas atbrīvošanu, jo Jūlija Volodimerovna bija apsūdzēta un notiesāta absolūti pretlikumīgi,» sacīja advokāts. «Viņa nav pastrādājusi noziegumus, kuros viņa tika apsūdzēta un par kuriem viņa tika notiesāta absolūti pretlikumīgi. Es nerunāju par apžēlošanu. Es runāju par pilnīgu reabilitāciju - politisku un juridisku.»

Timošenko liktenis ir pilnībā atkarīgs no Janukoviča gribas, piebilda Vlasenko, aicinot «Jūliju Volodimerovnu atbrīvot nekavējoties, lai uzlabotu Ukrainas un Eiropas Savienības (ES) attiecības».

Advokāts gan neminēja kādas konkrētas juridiskās procedūras, kā tas varētu notikt.

Lucenko tika arestēts 2010.gada decembrī un 2012.gada februārī notiesāts par nelikumīgas pensijas piešķiršanu savam šoferim, kuram piešķīris arī apmešanās vietu, kā arī par pretlikumīgu valsts līdzekļu izmantošanu ikgadējās Policijas dienas organizēšanai 2008. un 2009.gadā.

Ukrainas prezidents vairākkārt izteicies, ka Timošenko negrasās apžēlot.

2011.gada oktobrī Timošenko tika piespriests septiņu gadu cietumsods par Ukrainai neizdevīga gāzes piegāžu līguma noslēgšanu ar Krieviju.

Timošenko draud apsūdzības arī par valsts līdzekļu piesavināšanos un līdzdalību deputāta un uzņēmēja Jevgeņa Ščerbaņa slepkavībā.

Timošenko apcietināšana izraisījusi krīzi Kijevas attiecībās ar ES, kas paudusi neapmierinātību ar to, ka varasiestādes tiesisko vajāšanu īsteno selektīvi pret prezidenta Janukoviča oponentiem.