Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Amatpersonas pauž līdzjūtību saistībā ar Margaretas Tečeres nāvi

Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš un Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess, kuri šodien tikās Igaunijas prezidenta ārpilsētas rezidencē Dienvidigaunijā, ar dziļām sērām saņēma ziņu par bijušās Lielbritānijas premjerministres Margarētas Tečeres nāvi, informē Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.

«Lielbritānija ir zaudējusi izcilu līderi un politiķi, kuras ietekme sniedzās tālu pāri Lielbritānijas robežām. Austrumeiropas valstis vienmēr atcerēsies Margarētas Tečeres stingro nostāju pret komunismu un viņas cīņu par brīvību un demokrātiju šajā Eiropas daļā. Latvijas un Igaunijas prezidents izsaka visdziļāko līdzjūtību Margarētas Tečeres ģimenei, premjerministram Deividam Kameronam un visai Lielbritānijas tautai,» teikts prezidenta preses pārstāvju paziņojumā.

Arī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) izteikusi līdzjūtību saistībā ar Tečeres aiziešanu mūžībā.

Āboltiņa nosūtījusi vēstuli Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes parlamenta Lordu palātas priekšsēdētājai un Apakšpalātas priekšsēdētājam, Latvijas parlamenta vārdā izsakot līdzjūtību saistībā ar Tečeres aiziešanu mūžībā.

«Lēdija Tečere bija izcila personība. Viņas dzīvesstāsts, viņas spēks nekad nepadoties, viņas spēja vadīt valsti pat izaicinājumiem pilnā laikā padara viņu par vienu no nozīmīgākajiem valstu līderiem divdesmitajā gadsimtā,» vēstulē norāda Āboltiņa.

«Viņas runas un viņas lēmumi ietekmēja notikumus, ne tikai esot premjerministra amatā, bet arī ilgi pēc tam. Viņa bija iedvesmas avots tūkstošiem cilvēku, kuri vēlējās iesaistīties politikā. Esot pirmajai Lielbritānijas premjerministrei sievietei, viņa cīnījās, lai lauztu stereotipus par sieviešu lomu politikā. Viņa paliks atmiņā kā izcila līdere, drosmīga sieviete un savas valsts patriote,» pauda Saeimas priekšsēdētāja.