Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zemestrīce Latvijā: Sniega un vēja dēļ iedzīvotāji varēja neko nejust

Mazsalacas novada domē nav informācijas par iespējamo zemestrīci, kas varētu būt notikusi naktī uz pirmdienu, aģentūrai BNS atzina Mazsalacas novada mērs Gunārs Zunda.

No vietējiem iedzīvotājiem nav saņemta nekāda informācija.

Viņš gan sacīja, ka laikā, kad varētu būt notikusi iespējamā zemestrīce, esot bijis paliels vējš ar sniegu, tāpēc iedzīvotāji varējuši arī neko nejust.

«Ja ārā gaudo vējš, tad varēja arī neko nejust,» piebilda Zunda.

Mazsalacas novada dome par iespējamo zemestrīci nav arī saņēmusi nekādu oficiālu informāciju.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka naktī uz pirmdienu dažas minūtes pēc pusnakts Mazsalacas novadā, iespējams, notikusi neliela zemestrīce un vietējie iedzīvotāji ir aicināti ziņot par saviem novērojumiem.

Seismiskā stacija «Vasula» Igaunijā reģistrējusi seismisku notikumu. Ar Baltijas virtuālā seismiskā tīkla palīdzību iegūtie lokalizācijas rezultāti parādījuši, ka seismiskā notikuma epicentrs bija Mazsalacas novadā uz ziemeļiem no Burtnieku ezera.

Speciālisti norādīja, ka notikums reģistrēts naktī, kad netiek veikta nekāda tehnogēna darbība, kas varētu būt izraisījusi zemestrīci.

ŠEIT