Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ilvess: Eiro Latvijai būs spēka un veiksmes zīme

Pievienošanās eirozonai sniedz labumu ekonomikai un vispārējai attīstībai, šodien tikšanās laikā ar Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu sacījis Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess, aģentūru LETA informēja Prezidenta preses dienestā.

Ilvess ar Bērziņu šodien tikušies Igaunijas prezidenta ārpilsētas rezidencē Vīlandes apkaimē, un abu valstu vadītāji pārrunājuši Eiropas un eirozonas aktualitātes.

Igaunijas prezidents Bērziņam paudis sapratni par daudzu Latvijas iedzīvotāju bažām, kas saistītas ar atteikšanos no nacionālās valūtas. Taču, pieminot Igaunijas pieredzi, viņš uzsvēris, ka pievienošanās eirozonai sniedz labumu valsts ekonomikai un vispārējai attīstībai. «Latvijas gadījumā eiro būs zīme jūsu spēkam un veiksmei. Tas pārliecinoši parādīs, kuras izvēles ir būtiskas Latvijai kā Eiropas Savienības un NATO dalībvalstij,» sacījis Ilvess.

Viņš arī uzsvēris, ka Baltijas un Ziemeļvalstu, kā arī Polijas drosmīga un apņēmīga ekonomika, kā arī finanšu politika krīzes laikā, kad notika cieša jostu savilkšana, šodien var būt par piemēru daudzām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Ilvess uzsvēris, ka krīze sevi pati neatrisina, savukārt bezdarbība to tikai padziļina.

Abu valstu premjeri sarunas laikā pārrunājuši arī «Rail Baltic» ātrvilcienu projektu un runājuši par enerģijas savienojumiem ar citām Eiropas Savienības valstīm.