Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rinkēvičs slavē Latvijas Institūtu par valsts atpazīstamības veicināšanu

Šodien tikšanās laikā ar Latvijas Institūta (LI) direktori Karinu Pētersoni ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) uzsvēra LI nozīmīgo ieguldījumu Latvijas valsts starptautiskās atpazīstamības veicināšanā, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas Preses un informācijas nodaļā.

Rinkēvičs atzinīgi novērtējis LI aktivitātes sociālajos tīklos, piemēram, administrējot un veidojot Latvijas lapu sociālajā tīklā «Facebook» un valsts oficiālo portālu ārvalstu auditorijai «Latvia.eu», kā arī gatavojot informatīvos materiālus, iknedēļas ziņu apskatus, kas tiek nosūtīti vēstniecībām, goda konsuliem un citiem interesentiem, organizējot ārvalstu žurnālistu vizītes un dažādus pasākumus medijiem.

Savukārt LI direktore informēja ministru par tuvākajām institūta aktivitātēm, piemēram, LI plāno izvērst sadarbību ar kultūras institūcijām, nodrošinot aktuālo notikumu kalendāru, kas regulāri tiktu nosūtīts lielākajiem Eiropas nozares medijiem.

Tāpat LI iepazīstināja Rinkēviču ar plāniem par Latvijas Dziesmu un Deju svētku publicitātes nodrošināšanu, tostarp veidojot informatīvu klipu, kas domāts ārvalstu auditorijām.

Tuvākajā laikā LI iecerējis izveidot arī jaunus informatīvos materiālus saistībā ar Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu nākamajā gadā, kā arī papildināt esošo materiālu klāstu, drukājot jaunas tirāžas. Sākta arī sadarbība ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu, lai veidotu koordinētu informatīvo politiku par valsti ārvalstu auditorijai.

Lai paveiktu plānotos uzdevumus, LI četru cilvēku komandai uz laiku pievienojusies kultūras projektu koordinatore, kuras galvenais uzdevums būs sadarbības veidošana ar ārvalstu medijiem «Rīga 2014» jautājumos.

Ministrs ar institūta direktori pārrunāja arī neseno gadījumu, kad institūts bija publicējis kāda ārvalstnieka vēstuli, un aicināja turpmāk rūpīgāk izvērtēt atsevišķu indivīdu izteikumus un informēt sabiedrību par ārvalstnieku viedokļiem un tendencēm, atspoguļojot tos kopumā un veicot plašāku analīzi.