Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziema sagādā absolūto rekordu Alūksnē; jau mēneša vidū gaidāmi +17 grādi

Sniega segas augstums Alūksnē kopš pirmdienas vakara pieaudzis par 11 centimetriem (cm), otrdienas rītā sasniedzot 70 cm atzīmi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra veiktie mērījumi.

Tik dziļš sniegs Alūksnē ir pirmo reizi kopš šādu novērojumu sākšanas 1946.gadā, līdzšinējais rekords bija 69 cm 1956.gada 6.martā. Tā ir biezākā sniega sega visā Latvijā kopš 2010.gada pavasara, kad 5.martā Siguldā tika izmērīta 79 cm augsta sniega kārta. Iepriekšējais šīs sezonas sniega rekords bija 66 cm 6.aprīļa rītā.

Pagājušajā diennaktī spēcīgi sniga daudzviet Latvijas centrālajā un austrumu daļā, visstiprāk sniga Siguldā, kur sniega segas biezums pieauga par 17 cm - no 45 līdz 62 cm. Cēsu un Ogres apkaimē, kā arī Bauskā un Jaunpiebalgas novada Zosēnos sniega sega kļuva par 10-13 cm biezāka.

Otrdienas rītā sniega dziļums Kurzemes austrumos un Zemgalē bija 10-25 cm, bet Latgalē, Sēlijā un Vidzemes lielākajā daļā - no 30 līdz 60 cm. Par pusmetru dziļāks sniegs konstatēts ne tikai Alūksnē un Siguldā, bet arī Lubānā un Zosēnos. Rīgas centrā otrdienas rītā izmērīta septiņus centimetrus bieza sniega kārta, savukārt Kurzemes rietumos sniega pārsvarā nav.

Zosēnus pārklājis 60 cm dziļš sniegs, kas ir līdz šim biezākā sniega sega šajā vietā 21.gadsimtā, iepriekšējais rekords bija 56 cm šā gada 6.aprīlī un 2010.gada 22.februārī. Jau vēstīts, ka arī Daugavpils un Rēzeknes apkaimē šomēnes konstatēts dziļākais sniegs kopš 1996.gada, sniega segas biezums 6.aprīļa rītā sasniedza attiecīgi 47 un 57 cm.

Tuvākajās dienās Latvijā sāks ieplūst siltāks gaiss, gaidāma strauja sniega kušana un lietus. Tas izraisīs plašus palus, brīdina sinoptiķi. Gaisa temperatūra mēneša vidū, iespējams, paaugstināsies līdz +17 grādiem.