Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija: Ceļu satiksmē rādītāji saglabājas pozitīvi

Situācija uz Latvijas ceļiem joprojām saglabā savu pozitīvo tendenci, kas bija vērojama jau gada sākumā. Pirmajos trīs mēnešos negadījumos bojā gājušo skaits ir samazinājies par 45%, salīdzinot ar tādu pašu laika periodu pērn, portālam «Apollo» pavēstīja policijas pārstāve Lita Juberte.

Policijas apkopotā informācija liecina, ka sarukt turpina arī ievainoto skaits un kopējais negadījumos cietušo cilvēku skaits.

Šogad pirmajā ceturksnī policija reģistrējusi 559 ceļu satiksmes negadījumus ar cietušajiem, kas ir par 100 mazāk, nekā 2012.gada pirmajos trīs mēnešos.

Negadījumos ievainoto cilvēku skaits šogad mazinājies par 12 % (no 837 uz 733), savukārt, uz ceļiem bojā gājušo cilvēku skaits gada trīs mēnešos ir par 19 mazāks. Ja pērn negadījumos dzīvību bija zaudējuši 42, tad šogad tādā pašā laika periodā - 23 cilvēki.

Savukārt Rīgas reģionā bojā gājušo skaits mazinājies vairāk nekā uz pusi – no deviņiem uz četriem cilvēkiem.

Taču joprojām augsts saglabājas ceļu satiksmes negadījumos iesaistīto gājēju skaits – šogad reģistrēti 206 šādi negadījumi, pērn – 249. Lai arī bojā gājušo skaits kopumā 2013.gada pirmajos mēnešos mazinājies par aptuveni 30%, deviņi bojā gājuši gājēji joprojām ir liels skaitlis.

Vienlaikus gan likumsargi aicina satiksmes dalībniekus neatslābt un būt modriem, jo pavisam drīz ieilgušo ziemu nomainīs siltāks laiks, kas atkal prasīs autovadītāju spēju pielāgoties, šoreiz - pavasara īpatnībām. Laikā, kad mainās laika apstākļi, palielinās arī negadījumu skaits.