Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nacionālajā teātrī top Jānim Sudrabkalnam veltīta likteņspēle «Trubadūrs uz ēzeļa»

Latvijas Nacionālā teātra "OKartes" Jaunajā zālē top dzejnieka likteņspēle «Trubadūrs uz ēzeļa». Tā būs izcila latviešu dzeja uz teātra skatuves, kā arī nepelnīti piemirstā latviešu dzejnieka Jāņa Sudrabkalna un aktrises Birutas Skujenieces  attiecību stāsts. Raimonda Paula oriģinālmūzika un muzikālais pavadījums.  Režisors Valdis Lūriņš, lomās Dita Lūriņa, Gundars Grasbergs un Mārtiņš Brūveris. 

Jānis Sudrabkalns ir latviešu dzejnieks, kurš garo padomju periodu tika daudzināts tikai kā pareizi darinātu, padomju dzimtenei veltītu pantu meistars, apzināti noklusējot viņa estētiski sarežģītās, romantiskās neatkarīgās Latvijas laikā tapušās vārsmas un humoristisko dzeju, ko Jānis Sudrabkalns rakstīja ar Olivereto vārdu. Līdz ar to viņa dzejas mantojuma labākā un būtiskākā daļa palikusi plašai publikai nepazīstama, jo virsū uzslāņojies padomju konjunktūras garā tapuši darbi 30 gadu garumā, atšķirībā no Aleksandra Čaka, kura liktenis bija tikpat traģisks, bet kurš padomju laiku piedzīvoja vien piecus gadus.

Valda Lūriņa iecere ir iestudēt Jāņa Sudrabkalna mīlas liriku, saliedējot to vienotā uzvedumā ar plašākai publikai mazzināmajām dzejnieka un aktrises Birutas Skujenieces mīlestības vēstulēm.

Izrādes scenogrāfs Ivars Noviks, kostīmu māksliniece Kristīne Abika.