Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā atklāj divus, iespējams, nelegālus benzīntankus

Pagājušajā nedēļā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas divu uzņēmumu teritorijā Rīgā atklāja nelegālas degvielas uzglabāšanas vietas, kopumā atsavinot 17 300 litrus dīzeļdegvielas.

3.aprīlī, pārbaudot riska informāciju, VID muitas amatpersonas veica kontroles pasākumus kāda Latvijas starptautisko kravu pārvadājumu uzņēmuma teritorijā Rīgā, kurā atradās administratīvā ēka un teritorijas sarga angārs. Pārbaudes laikā uzņēmuma teritorijā konstatēts liels apjoms dīzeļdegvielai līdzīga šķidruma bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem.

Nelikumīgā dīzeļdegviela atradās vienā autocisternas piekabē (aptuveni 6000 litru), kā arī sešās viena kubikmetra plastmasa tilpnēs (aptuveni 5500 litru), kas bija novietotas telpā zem sarga būdas. Tāpat teritorijā tika atrasts arī degvielas iepildīšanas sūknis ar skaitītāju, pievadcaurulēm un degvielas iepildīšanas pistoli (kopējā inventāra vērtība ir aptuveni 11 800 latu).

Teritorijā reģistrētā uzņēmuma valdes loceklis nevarēja uzrādīt nekādus degvielas izcelsmi apliecinošus dokumentus, nedz arī degvielas uzglabāšanai nepieciešamās licences. Gan teritorijā atklātais inventārs, gan degvielas izcelsmi apliecinošu dokumentu neesamība rada pamatotas aizdomas, ka teritorijā, iespējams, notikusi liela apjoma nelegāla degvielas uzglabāšana un tirdzniecība.

Kopumā VID muitas amatpersonas atsavināja 11 500 litrus šķidruma ar dīzeļdegvielai līdzīgu krāsu un smaržu, kā arī degvielas iepildīšanas sūkni ar skaitītāju, pievadcaurulēm un degvielas iepildīšanas pistoli.

Par minēto faktu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā par ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpumiem. Izņemtajam šķidrumam tiks veikta ekspertīze un pēc rezultātu saņemšanas tiks lemts par turpmākajām darbībām.

Savukārt4.aprīlī VID amatpersonas, pārbaudot riska informāciju, veica kontroles pasākumus kāda cita Latvijā reģistrēta starptautisko kravu pārvadājumu uzņēmuma nomātā apsargājamā teritorijā Rīgā.

Pārbaudes laikā teritorijā, kurā atradās arī divstāvu administratīvā ēka, noliktavas telpas ar rampu un sarga mājiņa, zem metāla nojumes VID muitas amatpersonas konstatēja 5800 litrus dīzeļdegvielas.

Dīzeļdegviela tika glabāta piecās viena kubikmetra plastmasa tilpnēs (aptuveni 4300 litru), kā arī vienā no divām iebetonētām metāla cisternām (aptuveni 1500 litru). Tāpat pie tilpnēm tika konstatēts arī degvielas iepildīšanas sūknis ar skaitītāju, pievadcaurulēm un degvielas iepildīšanas pistoli.

Pārbaudes gaitā uzņēmuma amatpersona uzrādīja degvielas iegādes dokumentus, kā rezultātā tika noskaidrots, ka dīzeļdegviela Latvijā ievesta no Krievijas kravas vilcēju un refrežeratoru degvielas tvertnēs, piemērojot degvielai atbrīvojumu no ievedmuitas (akcīzes nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa) nodokļiem.

Taču pēc tam degviela tikusi nolieta no avarējušo transportlīdzekļu tvertnēm un, pārkāpjot Eiropas Savienības normatīvo aktu prasības, izmantota citu transportlīdzekļu vajadzībām.

Uzņēmuma amatpersonas uzskatīja, ka degvielas ievešana un noliešana no transporta līdzekļiem, kas vēlāk izmantota citiem mērķiem, nav likuma pārkāpums un pārbaudes laikā izturējās ļoti agresīvi un izaicinoši, radot šķēršļus VID amatpersonu tiešo pienākumu pildīšanai.

Kopumā VID muitas amatpersonas izņēma 5800 litrus dīzeļdegvielas, par kuru nav samaksāti ievedmuitas nodokļi, un par minēto faktu VID Muitas kriminālpārvaldē uzsākta lietvedība.

Dīzeļdegvielai tiks veikta ekspertīze, noteikts valstij nenomaksāto nodokļu apmērs un pēc rezultātu saņemšanas tiks lemts par turpmākajām darbībām.