Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vecpiebaldzēni trešdien pie valdības nama rīkos sapulci

Pilsoniskās akcijas «Vecpiebalgas ceļam būt!» atbalstītāji rīt pie valdības nama rīkos sapulci, lai panāktu nekavējošu valsts autoceļa P30 Cēsis-Vecpiebalga-Madona atjaunošanas sākšanu.

Tāpat Vecpiebalgas novada dome rīt, 10.aprīlī, lems jautājumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanas pieprasījuma iesniegšanu valdībai, lai tā izsludinātu ārkārtējo situāciju Vecpiebalgas novada administratīvajā daļā, kuru aizņem kritiskā stāvoklī nonākušā autoceļa posms.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka biedrības «Piebalgas attīstībai» valdes locekļa un akcijas rīkotāja Māra Ločmeļa desmit gadus vecā meita uzrakstījusi vēstuli Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V), kurā lūdz panākt autoceļa salabošanu.

Ločmelis šodien žurnālistus informēja, ka ir saņemta vēstule no premjera biroja vadītājas, kurā apgalvots, ka atbilde tiks sniegta tuvākajā laikā.

Ar premjera atbildes gaidīšanu akcijas rīkotāji nav aprobežojušies, un biedrība «Piebalgas attīstībai» ir lūgusi Vecpiebalgas novada domes priekšsēdētājai Ellai Frīdvaldei-Andersonei sasaukt novada domes ārkārtas sēdi, lai izlemtu jautājumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanas pieprasījuma iesniegšanu Ministru kabinetam.

Biedrība pieprasa izsludināt ārkārtējo situāciju Vecpiebalgas novada administratīvajā daļā, kuru aizņem kritiskā stāvoklī nonākušā autoceļa posms no Meļļiem līdz Vecpiebalgas un Madonas novada robežai, un uzdot atbildīgajām institūcijām nekavējoties nodrošināt posma atjaunošanu.

Ločmelis skaidroja, ka šāds solis nepieciešams, jo konkrētais ceļa posms apdraud iedzīvotāju veselību un dzīvību. To apliecinājusi arī savāktā pierādījumu bāze, tostarp inženiera atzinums, ka ceļš atrodas katastrofālā stāvoklī.

Novada domes sēde tiks sasaukta rīt plkst.9. Pēc sēdes ar vairākiem autobusiem vecpiebaldzēni dosies uz Ministru kabinetu Rīgā, lai plkst.13 piedalītos sapulcē, kurā iedzīvotāji paudīs atbalstu prasībai sakārtot minēto autoceļu.

«Mēs šādā veidā parādīsim, ka no lūdzējiem un kaut kādiem protestētājiem pāriesim jaunā kvalitātē. Mēs simboliski realizēsim tautas varu un pieprasīsim Ministru kabinetam rīkoties, lai novērstu cilvēkpamattiesību aizskārumu. Pēc šīs sapulces Rīgā dzīvojošie piebaldzēni ir apņēmības pilni veikt simbolisku diennakts dežūrējošu pastaigu ap Ministru kabinetu, lai simboliski parādītu, ka mēs gaidām nekavējošu rīcību, lai atjaunotu tiesiskumu,» uzsvēra Ločmelis.

Ločmelis arī domā, ka premjers uz iepriekšminēto skolnieces vēstuli «neatrakstīsies». «Esmu pārliecināts, ka veselais saprāts uzvarēs un nekāda atrakstīšanās nesāksies. Viena iemesla dēļ - esmu apņēmības pilns šo jautājumu aktualizēt pilnīgi jaunā kvalitātē. Mēs nediskutēsim, ka nav naudas. Valstij ir naudas vairāk nekā saprašanas,» piebilda Ločmelis. Turklāt akcijas rīkotāji neprasot pilnībā atbilstoši Eiropas standartiem rekonstruēt ceļu, taču prasot ieguldīt vismaz minimālos remontdarbus.

«Mēs pat esam gatavi uz risinājumu - ja tiešām valstij ir spiedīgi ar budžeta līdzekļiem, tad lai valsts nākampirmdien nofrēzē šo asfaltbetona virskārtu un atstāj zemes ceļu. Mēs esam ļoti pieraduši braukt pa labiem zemes ceļiem un mums nav problēmu,» uzsvēra Ločmelis.

Ja valdība situāciju nerisinās, tad Ločmelis neizslēdz iespēju vērsties arī Ģenerālprokuratūrā un Eiropas institūcijās.

«Ņemot vērā, ka es saskatu Satversmes un Satversmei pakārtotu likumu pārkāpumus, kas izpaužas kā amatpersonu prettiesiska bezdarbība, tad es drīzāk apsveru iespēju vērsties Ģenerālprokuratūrā, lai tā izvērtētu, vai nav nozieguma pazīmju šajā bezdarbībā, nesakārtojot ceļu. Ņemot vērā, ka ar šo bezdarbību tiek pārkāptas cilvēktiesības Latvijā, tādēļ ir nacionālā līmeņa institūcijas un ļoti skaistas institūcijas Eiropas Savienībā, kas varētu skatīt šo lietu. Šobrīd es gribu rīkoties secīgi un apelēt pie valdības veselā saprāta, jo valstij ir jāpilda savas funkcijas,» aģentūrai LETA norādīja Ločmelis.

Savukārt VAS «Latvijas Valsts ceļi» Komunikācijas daļas vadītājs Mārtiņš Dambergs aģentūru LETA informēja, ka autoceļa P30 Cēsis-Vecpiebalga-Madona rekonstruēšana tiek plānota nākamajā gadā.

«Latvijas Valsts ceļi» pasūtīs būvprojektus ceļu posmiem «Cēsis-tilts pār Raunu» un «Dzelzceļa pārvads-Lautere». Šo posmu rekonstrukcija tiks sākta 2014.gadā, piesaistot ERAF līdzfinansējumu.

Tāpat minētie autoceļa P30 posmi jau tika iekļauti prioritāšu sarakstā Eiropas Savienības 2014.-2020.gada finanšu plānošanas periodam. Savukārt laikā līdz šo posmu rekonstrukcijai «Latvijas Valsts ceļi» pievērsīs pastiprinātu uzmanību autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu izpildei. Šogad bedrīšu remonts visā autoceļa P30 garumā tiks pilnībā pabeigts līdz maija beigām.

Kā ziņots, lai piesaistītu sabiedrības uzmanību, līdz šim kampaņa izpaudusies sociālajos tīklos, piemēram, blogā «piebalgaspuse.blogspot.com» ir publicēta autoceļa bedru fotogalerija un video, kurā parādīts kritiskais ceļa stāvoklis.

Arī Vecpiebalgas novada domes priekšsēdētāja Frīdvalde-Andersone aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja, ka patlaban līdz 30.aprīlim visās pašvaldības iestādēs un vietējos veikalos tiek vākti iedzīvotāju paraksti, kas maija sākumā tiks sūtīti ministram kā apliecinājums vietējo iedzīvotāju bažām par šo ceļa posmu.