Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunākā prognoze: Drīzumā upēs gaidāma straujāka ūdens līmeņa paaugstināšanās

Šobrīd upēs pārsvarā turpinās lēna ūdens līmeņa paaugstināšanās, taču jaunākās prognozes liecina, ka straujāka ūdens līmeņa paaugstināšanās gaidāma no 11.aprīļa.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi vēstī, ka straujāka ūdens līmeņa paaugstināšanās un ledus uzlūšana pēc ievērojamas gaisa temperatūras paaugstināšanās un lietus Kurzemes upēs un Zemgales upēs gaidāma 11. – 13.aprīlī, Daugavā 14. – 18.aprīlī, savukārt Latvijas ziemeļaustrumu daļas upēs 18. – 22.aprīlī.

Sinoptiķi brīdina, ka ledus biezums upēs ir ļoti nevienmērīgs un iet uz ledus ir ļoti bīstami.

Šobrīd upēs turpinās lēna ūdens līmeņa paaugstināšanās. Daugavā posmā Veļiža - Verhņedvinska ūdens līmenis paaugstinās ar intensitāti 7 - 22 centimetri (cm), bet posmā Piedruja - Jēkabpils 3 - 8 cm diennaktī.

Gaujā un Lielupē ūdens līmenis paaugstinās tikai par 1 - 3 cm diennaktī, savukārt Aiviekstē, Ogrē un Lielajā Juglā, Salacā un Ventā vērojamas nelielas ūdens līmeņa svārstības.