Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par vēderā paslēptā kokaīna kontrabandu prasa 9 gadu cietumsodu

1977.gadā dzimušais Aleksandrs Aleksejevs, kurš apsūdzēts par 440 gramu kokaīna ievešanu Latvijā, paslēpjot to vēderā, būtu jāsoda ar reālu brīvības atņemšanu uz deviņiem gadiem, tādu viedokli šodien Rīgas rajona tiesā notikušajās tiesas debatēs pauda prokurors Armīns Reinis.

Kā aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga, prokurors arī lūdza tiesu apsūdzētajam noteikt mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz diviem gadiem.

Pirmās instances tiesa savu spriedumu šajā lietā pasludinās rīt, 10.aprīlī, plkst.10.

Kā ziņots, Aleksejeva krimināllietas izskatīšanu pēc būtības Rīgas rajona tiesa sāka pērn 3.oktobrī, kad apsūdzētais apstiprināja, ka ir iegādājies, glabājis un pārvadājis kokaīnu, taču noliedza, ka viņam bijis nolūks to realizēt. Prokurors Reinis nolasīja apsūdzību, bet pēc tam tika sākta liecinieku nopratināšana.

Prokurors iepriekš pastāstīja, ka vienīgais lietā apsūdzētais ir Aleksejevs, bet citu personu līdzdalība narkotiku kontrabandā neesot pierādīta. Aleksejevs ar 61 kokaīna konteineru vēderā vispirms lidojis no Buenosairesas Argentīnā uz Romu Itālijā, bet pēc tam - no Romas uz Rīgu.

Jau pirms Aleksejava ielidošanas Rīgā Latvijas muitnieku rīcībā bijusi informācija, ka uz Latviju, iespējams, dodas narkokurjers. «Informācija par kravu tika saņemta no ārvalstu institūcijām,» apliecināja prokurors, taču viņš neprecizēja, no kuras valsts tieši šīs ziņas pienākušas.

Aleksejevs jau iepriekš ir nonācis tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā. Pirms aptuveni desmit gadiem viņš Latvijā sodīts par mantiskiem noziegumiem, bet vēlāk Vācijā saukts pie atbildības par laupīšanu.

Pēc paša apsūdzētā teiktā, pirms apcietināšanas legāli ienākumi viņam neesot bijuši. Viņš strādājis ārzemēs un pelnījis ap 1000 eiro (700 latu) mēnesī. Dzīvesvieta Aleksejevam deklarēta Rīgā, Pļavniekos.

Kā ziņots, minēto kriminālprocesu izskatīšanai tiesā 2012.gada pavasarī nodeva Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētā prokuratūra. Ģenerālprokuratūras preses pārstāve Šēnberga aģentūru LETA toreiz informēja, ka lietā vienai personai uzrādīta apsūdzība pēc Krimināllikuma (KL) 190.1 panta 2.daļas un 253.1 panta 3.daļas.

Tādējādi bargākais no sodiem, kas apsūdzētajam draud, ir brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un piemērojot policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Saskaņā ar lēmumu par lietas nodošanu tiesai apsūdzētais 2011.gada februārī ieradies Argentīnā, kur mantkārīgā nolūkā iegādājies kapsulās iepakotas narkotiskās vielas. Tālajā valstī viņš nodzīvojis gadu.

2012.gada martā apsūdzētais norijis iegādātās kapsulas, lai slēptā veidā ievestu tās Latvijā. 4.martā vīrietis ieradies starptautiskajā lidostā «Rīga», kur pēc personas apskates un vēlāk veiktās medicīniskās pārbaudes viņa vēdera dobumā atklāta 61 kapsula ar kokaīnu.

LETA jau ziņoja, ka pērn 5.martā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvalde sāka kriminālprocesu pret kādu no Romas ielidojušu un starptautiskajā lidostā «Rīga» aizturētu 1977.gadā dzimušu Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju, kuram vēlāk medicīniskās pārbaudes laikā vēdera dobumā tika atklāts 61 plastikāta konteiners ar kokaīna šķidrumu.

Ekspertīzēs tika konstatēts, ka 772 gramus smagie iedzeltenie vīstokļi satur 57% jeb 440 gramus kokaīna. Pēc VID Muitas kriminālpārvaldes ekspertu aplēsēm, ņemot vērā vielas koncentrāciju un blīvumu kapsulās, nelegālās kravas cena melnajā tirgū varētu svārstīties no 20 000 līdz 50 000 latu.