Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No apcietinājuma atbrīvo Daugavpils amatpersonu kukuļošanas lietā aizturēto uzņēmēju

Tiesa pret drošības naudu atbrīvojusi Daugavpils pašvaldības amatpersonu kukuļošanas krimināllietā aizdomās turēto uzņēmēju Gintu Sorokinu, kurš apcietinājumā atradās kopš 3.februāra, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) preses sekretārs Andris Vitenburgs aģentūrai LETA apstiprināja, ka saistībā ar iemaksāto drošības naudu vienai aizdomās turētajai personai tiesa ir grozījusi sākotnēji piemēroto drošības līdzekli apcietinājumu.

KNAB izmeklētājs šai personai piemērojis arī papildu drošības līdzekļus - personai aizliegts veikt konkrētas darbības saistībā ar Daugavpils pašvaldības kapitālsabiedrību un tās veikto siltumenerģijas iepirkumu, kā arī aizliegumu izbraukt no valsts, tuvoties konkrētām personām un apmeklēt konkrētas iestādes.

Apcietinājumā joprojām atrodas šajā pašā kriminālprocesā aizdomās turētais Daugavpils domes priekšsēdētājas vietnieks Vjačeslavs Širjakovs un uzņēmējs Jānis Sprinovskis.

Širjakovs Daugavpils domē tika ievēlēts no «Saskaņas centra» (SC), taču viņš nav SC biedrs un jau iepriekš bija paziņojis, ka pašvaldību vēlēšanās nestartēs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka KNAB ir sācis kriminālprocesu par iespējamu Daugavpils pašvaldības amatpersonu kukuļošanu saistībā ar «Daugavpils siltumtīklu» īstenotajiem projektiem.

Neminot vārdus un uzvārdus, KNAB atklājis, ka divas Daugavpils pašvaldības amatpersonas šajā kriminālprocesā atzītas par aizdomās turētajām kukuļņemšanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā, divi uzņēmēji atzīti par aizdomās turētajiem kukuļdošanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanā, bet vēl divi uzņēmēji tiek turēti aizdomās par starpniecību kukuļošanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanu.

3.februārī ar tiesas lēmumu apcietinājums kā drošības līdzeklis piemērots diviem uzņēmējiem un vienai Daugavpils pašvaldības amatpersonai. Vēl trim personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā otrai Daugavpils pašvaldības amatpersonai - arī aizliegums pildīt savus pienākumus.

Aģentūrai LETA zināms, ka šajā lietā aizdomās turētie ir Širjakovs, Sprinovskis, Sorokins un no amata pienākumu pildīšanas atbrīvotais «Daugavpils siltumtīklu» valdes loceklis Māris Laudiņš, kurš gan tagad iecelts par uzņēmuma galveno enerģētiķi.

Izmeklētāju iegūtā informācija liecina, ka kukulis ne mazāk kā 120 000 eiro (84 000 latu) apmērā nodots par pašvaldības amatpersonu pieņemtajiem labvēlīgajiem lēmumiem kāda komersanta interesēs. Pēc kukuļa nodošanas kukuļošanā iesaistītās personas 1.februārī aizturētas.