Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ieejot veikalos, atliek vien brīnīties par inflācijas datiem

Parlamenta deputāte Aija Barča (ZZS) brīnās par oficiālajiem datiem, kas liecina, ka Latvijā šogad fiksēta vien neliela inflācija. Viņa norāda, ka ieejot veikalā, vai saņemot rēķinus par apkuri, inflācijas rādītāji pārsteidz.

«Ja ieejam veikalos, atliek vien brīnīties, kā inflācija samazinās tik strauji. Esmu pārsteigta, [redzot cenas veikalos un komunālos rēķinus],» sarunā Latvijas Radio trešdienas rītā sacīja Saeimas deputāte.

Jautāta, vai viņa apšauba Centrālās statistikas pārvaldes apkopotus datus par inflāciju, deputāte atbildēja noraidoši. «Viņi laikam rēķina pēc sev zināmām formulām,» piebilda viņa.

«Ja valdība runā par ekonomisku izrāvienu, es skaidri un gaiši redzu uzrāvienu apkurei un komunālajiem maksājumiem, bet sekos arī elektrības cenu kāpums,» teica deputāte.

Runājot par pensiju palielināšanu, Barča norādīja, ka viņa vienmēr, būdama gan parlamenta pozīcijā, gan opozīcijā, ir atbalstījusi pensionārus.

«Ja [par pensiju indeksāciju] parakstās tik liels skaits pensionāru, tas ir ļoti nopietni,» teic Barča.