Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

40 gadus pēc katastrofas piedzīvotās šausmas joprojām svaigā atmiņā

Atzīmējot 40.gadadienu kopš traģiskas aviokatastrofas Šveicē, viena no dažiem izdzīvojušajiem padalījusies atmiņās par notikušo, vēstī ārvalstu mediji.

Katastrofa notika 1973.gada 10.aprīlī. Aviokompānijas «Invicta Airlines» reiss no Bristoles bija ceļā uz Bāzeli, lidmašīnā atradās 139 cilvēki, no kuriem 108 gāja bojā katastrofas vietā.

Sjūzena Mailsa, kura dalījās atmiņām par senajiem, taču traģiskajiem notikumiem, atklāja, ka tas bija viņas pirmais lidojums un piedzīvotās šausmas joprojām ir svaigā atmiņā.

Toreiz 23 gadus vecā Mailsa atklājusi, ka lielāko ceļojuma daļu viss šķitis kārtībā, taču, paskatoties ārā pa logu, bija redzami īpaši biezi mākoņi. Pēc tam lidmašīna sākusi virzīties ātrāk. «Pēkšņi mēs redzējām koku galotnes un mēs zinājām, ka avarēsim,» pastāstīja izdzīvojusī.

Galu galā lidmašīna ietriecās kalnā, pēc kā lidmašīna vairākās vietās salūzusi, neskarta palikusi vien astes daļa.

Sākotnēji Mailsa sēdēja priekšējos lidmašīnas sēdekļos, taču vēlāk viņa palūgusi samainīties, jo lidmašīnas beigās sēdēja viņas draugi. Ja viņa nebūtu pārsēdusies, tad būtu gājusi bojā.

Pēc avarēšanas sieviete steigusi pie stjuartēm, kas palīdzēja izdzīvojušajiem.

Sieviete katastrofā guva vieglus ievainojumus, tomēr katastrofā gāja bojā vairāki viņas draugi un radinieks.