Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šmēdiņš: Uztrauc vienīgi spēļu prakses trūkums

Latvijas pludmales volejbolists, Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs Jānis Šmēdiņš sarunā ar «Apollo» atzina, ka bez spēļu prakses grūti izdarīt secinājumus par to, kā veiksies jaunajam duetam sacensībās.

Jānis pirmoreiz karjerā ziemu pavadīja nevis zālē, spēlējot klasisko volejbolu, bet gan pludmales smiltīs Ēģiptē, gatavojoties bīčvolejbola sezonai. «Bija baigi labi. Iztiktu bez muļķīgiem savainojumiem. Vienīgais kas nedaudz uztrauc ir spēļu prakses trūkums

Jaunais pārinieks Aleksandrs Samoilovs iepriekš izteicās, ka jaunā dueta trumpis varētu būt daudzveidība, jo abi var spēlēt gan blokā, gan aizsardzībā, kā arī izpildīt gan gremdserves, gan planējošās serves. «Pagaidām gan izskatās, ka blokā biežāk ies Saša, taču vēl ir laiks. Būs jāskatās kā izskatīsies spēlēs. Protams, katram ir arī savi «mīļākie» spēlētāji, pret kuriem iet blokā, tādēļ skatīsimies pēc situācijas. Ja mača gaitā kaut ko būs jāpamaina, to varēsim darīt,» saka Jānis.

«Ir lietas, kuras pagaidām vēl nesanāk, taču nav tā, ka par kaut ko būtu lielas bažas,» norāda Šmēdiņš. «Jau tagad jūtu, ka esam labi saspēlējušies, taču mums vēl nav spēļu prakses, tādēļ ir grūti izdarīt secinājumus. Treniņos šķiet, ka ir labi, lai gan, protams, ir pie kā piestrādāt.»

«Kā ar raksturu saderību? Nekādu problēmu. Ja nav zaudējumu, tad viss kārtībā,» smejas Jānis. Trenerim Genādijam Samoilovam pārsteigums esot bijis sportista holēriķa īpašības, taču Šmēdiņš skaidro, ka nav tik emocionāls kā Saša un emocijām ļauj vaļu tikai treniņos, bet spēlēs tā nebūšot.

No 29. maija līdz 2. jūnijam Brazīlijas pilsētā Kampinasā risināsies Pasaules kausa finālposms, kurā iepriekš bija paredzēts startēt Šmēdiņam un Mārtiņam Pļaviņam. Taču ņemot vērā, ka turnīrs ir pārcelts uz jauno sezonu, nevis starpsezonu posmu, kā bija paredzēts, tad jautājums par Latvijas pārstāvjiem atkal kļūst aktuāls.

«Protams, ka tagad šis turnīrs kļuvis nedaudz lieks, turklāt nav zināms, kas uz to brauks. Vismaz man neviens neko nav teicis. Šķiet, ka drīzumā būs sēde, kurā šis jautājums tiks skatīts. Ja būs jābrauc, tad braukšu, jo tā ir brīvā nedēļā. Tomēr būs arī jāsagatavojas, jo aizbraukt braukšanas pēc nebūtu normāli,» piebilst Šmēdiņš.

<span class="username js-action-profile-name">@<b>Apollo_sport</b></span>