Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Austrumeiropieši nokaitina britu atpūtas vietas īpašnieku

Kādā ciematiņā Lielbritānijā uzstādīta zīme «No Eastern Europeans», vēstī britu mediji.

Liela, zaļa plāksne ar uzrakstu, kurš vēsta, ka šajā vietā nav vēlami Austrumeiropieši, uzstādīta uz soliņa pie kāda ezera.

Kāds garāmgājējs, kura ģimene mīt ciematā Varvikšīrā, bijis šokēts par šo zīmi, norādot, ka izvietot tādu zīmi ir dīvaini, tumsonīgi un rasistiski. Tāpat viņš norādījis, ka bijis šokā, redzot to šodien un šajā gadsimtā.

«Es uzaugu šajā ciematā. Mūsu bērni ir vecumā no septiņiem līdz 16 gadiem un mans desmit gadus vecais bērns bija šokā, redzot šo zīmi,» pastāstījis sašutušais brits.

Par uzstādīto zīmi pie ezera informēti arī likumsargi.

Tomēr atpūtas vietas īpašnieks paskaidrojis, ka, lai arī saņēmis kritiku, tomēr nolēmis uzstādīt šo zīmi, jo tā bijusi vienīgā iespēja, kā «atturēt Austrumeiropiešus no zivju zagšanas».

«Esmu pārliecināts, ka tie ir Austrumeiropieši. Man nav bijis problēmu ar cilvēkiem no citām valstīm. Man nav laika sēdēt un skatīties, vai viņi ņem zivis. Tāpat esmu nobažījies arī par savu drošību. Tas ir tas iemesls, kāpēc es viņus šeit nevēlos,» teicis zīmes uzstādītājs.

Vīrietis saprot, ka pārkāpj likumu. Viņš arī norāda, ka nesen ielaidis ezerā karpas teju desmit tūkstošu mārciņu vērtībā.

Amatpersonas, komentējot šo gadījumu, norādījušas, ka gadījumā, ja tiek zagtas zivis, ir jāziņo policijā nevis jāuzstāda šādas zīmes.