Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

AKKA/LAA pārsūdzēs KP lēmumu

Biedrība «Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība» (AKKA/LAA) ir saņēmusi Konkurences padomes (KP) lēmumu, ar kuru AKKA/LAA piemērots 45 646 latu sods, taču AKKA/LAA nepiekrīt šim lēmumam, jo uzskata, ka lietas izvērtēšanā nav ņemti vērā vairāki svarīgi kritēriji, tāpēc pārsūdzēs to Administratīvajā apgabaltiesā.

«Pārsteidzoši, ka valsts iestāde, vērtējot AKKA/LAA tarifus, piemēro kardināli atšķirīgus vērtēšanas kritērijus, nekā šī pati iestāde ir piemērojusi 2012.gada augustā, pieņemot lēmumu attiecībā uz blakustiesību organizācijas Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) tarifiem. Tāpat ir pilnīgi nesaprotami, ka KP par nepamatotiem atzīst tarifus, kuri ir izstrādāti, ņemot vērā pašas KP iepriekš pieņemtos lēmumus un skaidrojumus par to, kā šie lēmumi jāsaprot,» norāda AKKA/LAA.

AKKA/LAA uzskata, ka šāda KP īstenotā uzraudzība nav savietojama ar Administratīvā procesa likumā ietvertajiem vienlīdzības un tiesiskās paļāvības principiem.

Tāpat AKKA/LAA norāda, ka autoratlīdzības salīdzinājumam un vērtējumam par pamatu var būt tikai visas Eiropas Savienības valstu mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizāciju ietvaros veikts salīdzinājums, nevis tikai tāds šaurs reģions kā Baltijas valstis, kā tas ir noticis šajā gadījumā.

«KP ignorēja pat faktu, ka Rumānijā, kas ir nabadzīgākā ES valsts, autoratlīdzība ir augstāka nekā Latvijā. Līdz ar to AKKA/LAA ieskatā KP lietā esošos faktus ir vērtējusi izlases kārtībā, ņemot vērā tikai tos, kuri tās ieskatā pamato pieņemto lēmumu, nevis objektīvi izvērtējot visus lietas apstākļus,» uzskata AKKA/LAA.

Jau ziņots, ka KP aprīļa sākumā pieņēmusi lēmumu par monopolstāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu sodīt autortiesību kolektīvā pārvaldījuma biedrību AKKA/LAA, piemērojot sodu 45 646 latu apmērā.

<em>KP atkārtoti soda AKKA/LAA; piemēro teju 46 000 latu sodu</em>