Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apdrošinātāji iesaka neplānot ceļojumu uz valstīm, kur draud kara darbība

Par ceļojuma gala mērķi izvēloties Ziemeļkoreju, Dienvidkoreju, Japānu un tām apkārt esošās valstis, ceļotājiem ir jārēķinās, ka kara darbības rezultātā radītie finansiālie zaudējumi būs jāuzņemas pašiem un ceļojumu apdrošināšanas polise nebūs spēkā, brīdina apdrošināšanas kompānija BTA.

Vairumā apdrošināšanas sabiedrību noteikumos, saskaņā ar kuriem klients ir apdrošināts, iegādājoties ceļojuma apdrošināšanas polisi, ir minēts, ka kara darbības dēļ radušos zaudējumus apdrošināšanas sabiedrība nekompensē.

Līdz ar to, izvēloties doties uz valstīm, kurās ir kara darbības draudi, ceļotājs uzņemas pilnu atbildību par notiekošo un apzinās, ka pakļauj sevi dzīvības un veselības draudiem.

BTA norāda, ka visiem ceļotājiem gan ES robežās, gan ārpus tām, vajadzētu parūpēties par savu drošību un pasargāt sevi no neparedzētiem izdevumiem, kas var rasties ceļojuma laikā.

BTA atgādina, ka kā ārzemju ceļojums ir uzskatāms arī brauciens uz Lietuvu vai Igauniju, kaut arī uzturēšanās valstī ir vien dažas stundas. Arī šādā gadījumā ceļojuma apdrošināšana var būt nepieciešama. Līdz ko persona izbrauc ārpus Latvijas robežām, spēkā stājas pilnīgi citi likumi un noteikumi. Ārvalstīs mēs visi tiekam uztverti kā tūristi, tādēļ medicīnisko pakalpojumu cenas ir daudz augstākās kā vietējiem iedzīvotājiem, brīdina apdrošinātāji.