Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ivanovs: Ķegumā šonedēļ nebraukšu, trase izskatās bēdīgi

«MX Moduls» komandas braucējs Dāvis Ivanovs intervijā «Apollo» sacīja, ka šosezon uzsvaru liks uz startiem pašmāju trasēs, bet plānā ir piedalīties arī pasaules čempionāta trīs posmos, no kuriem viens norisināsies Ķegumā.

- Šonedēļ Ķegumā sākas Latvijas motokrosa sezona un tavs vārds ir atrodams starp dalībniekiem. Varam gaidīt tevi «Zelta Zirgs» trasē?

- Šodien biju iebraucis Ķegumā un trase izskatās bēdīgi, un sezonas pirmajās sacīkstēs Latvijā nestartēšu.

- Bet rīkotāji oficiāli jau nav atcēluši Baltijas jūras Izaicinājuma Kausa izcīņu.

- Jā, atcelts nekas nav, bet strādnieki ar trasi cīnās un ber smiltis virsū. Nezinu vai tas ko glābs, arī trase Liepājā svētdien vēl bija ciet.

- Nepiedalīsies drošības apsvērumu dēļ?

- Jā, tieši tā. Apkašā zeme ir sasalusi un tas ir bīstami. Ja būtu dubļi, tas nebūtu traki, pa tiem arī jābrauc, bet biedē šis sasalums.

- Kā jaunajai sezonai gatavojies starpsezonā?

- Biju aizbraucis uz Ameriku ar visu komandu, kur pavadīju divus mēnešus un nesen atgriezos mājās. Laika apstākļi šeit ir tādi, kādi ir, un paspēju saslimt - divas nedēļas ārstējos.

- Esi pamainījis arī gatavošanās programmu sezonai?

- Ir jauns treneris, bet slēpošanu šogad praktiski neizmantojām. Ņemot vērā, ka šosezon braukšu 450 cm3 klasē, uzsvaru liku uz svariem, lai dabūtu spēku.

- Šonedēļ pasaules čempionāts pārceļas uz Eiropu un Itālijā norisināsies MX1 trešais posms. Kādi ir tavi plāni šajā sakarā?

- Visticamāk, piedalīšos Zviedrijas, Latvijas un Somijas «Grand Prix», bet vairāk neplānoju. Tas ir saistīts ar finansēm un arī ar to, ka koncentrēšos sacensībām Latvijā. Šajos trīs posmos būšu un vēl mēģināšu startēt Vācijas ADAC čempionātā. Sacīkstes netrūkst. Jāņem vērā, ka man šī ir pirmā sezona 450 cm3 klasē un negribu paziņot, ka braukšu desmit posmos, bet beigās sanāks turēties visiem aiz muguras. Tad šim pasākumam nav jēgas.

- Ar kādu summu jārēķinās braucējam, ja viņš piedalās tikai sacensībās Latvijā?

- Ja piedalās tikai Latvijas čempionātā un paralēli brauc arī «Superkausā», tad tie būtu apmēram 15 000 latu. Bet tas ir minimums, lai nodrošinātu sevi sacensībās, lai nebūtu jāuztraucas par to, kā mainīsi mocim detaļas. Tāpat jāņem vērā, ka ir visādas blakus izmaksas, motokross aizņem daudz laika un beigās šī summa savācas. Protams, ja gribi braukt tikai braukšanas pēc, šī summa varētu būt nedaudz mazāka.