Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pasaulē tiks atsaukti līdz 3,39 miljoniem Japānas zīmola automašīnu

Saistībā ar iespējamām gaisa spilvenu problēmām visā pasaulē tiks atsaukti līdz pat 3,39 miljoniem automašīnu, ko ražojuši lielākie Japānas autobūves uzņēmumi, ceturtdien paziņoja autoražotāji.

Četri Japānas autobūves uzņēmumi - «Toyota Motor Corp.», «Nissan Motor Co.», «Honda Motor Co.» un «Mazda Motor Corp.» - atsevišķos paziņojumos pavēstīja, ka kopumā pasaulē atsauks 3,39 miljonus automobiļu, ņemot vērā defektus pasažieru puses gaisa spilvenos.

Japānas Transporta ministrija, kas saņēmusi ziņojumus par plānotajiem atsaukumiem, gan norādīja, ka ietekmēto automašīnu skaits sasniegs 2,92 miljonus. Skaidrojums, kāpēc šie dati atšķiras, netiek sniegts.

«Toyota» preses pārstāvis paziņoja, ka viņa pārstāvētā kompānija vien Japānā un ārvalstīs kopumā atsauks 1,73 miljonus automobiļu, kas ražoti no 2000.gada novembra līdz 2004.gada martam, saistībā ar defektiem pasažieru puses gaisa spilvenos. Uzņēmums ASV atsauks 170 000 automašīnu.

«Toyota» norādīja, ka priekšējo pasažieru gaisa spilvenu piepūšanas mehānisms varētu būt aprīkots ar nepiemēroti ražotām detaļām, kas varētu izraisīt mehānisma plīšanu un gaisa spilvena nepareizu atvēršanos negadījuma brīdī.

Uzņēmums gan pavēstīja, ka ziņas par šādiem incidentiem nav saņemtas.

Arī «Nissan» un «Honda» publiskotajos paziņojumos pausts līdzīgs skaidrojums.

«Nissan» preses pārstāvis pavēstīja, ka kompānija pasaulē atsauc 480 000 automašīnu, kas Japānā ražotas no 2000.gada augusta līdz 2004.gada janvārim.

«Toyota» un «Nissan» norāda, ka gaisa spilvenus ražojis Tokijā bāzēts uzņēmums «Takata Corp.», bet Transporta ministrija ziņo, ka gaisa spilvenu detaļas piegādā viena kompānija, taču atteicās sniegt tās nosaukumu.

«Šis ir globāls atsaukums, kas aptvers visus reģionus, kur mēs veicam savu biznesu,» norādīja «Honda», kas atsauc 1,135 miljonus automašīnu.

Tikmēr «Mazda» ziņojumā teikts, ka kompānija pasaulē atsauks 45 463 automobiļus.