Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uz Tečeres bērēm uzaicināti visi ASV eksprezidenti

Uz mūžībā aizgājušās bijušās Lielbritānijas premjerministres Margarētas Tečeres bērēm uzaicināti visi ASV eksprezidenti, kā arī visi bijušie Lielbritānijas premjerministri, ceturtdien pavēstīja Dauningstrīta.

Kopumā uz «Dzelzs lēdijas» bēru ceremoniju ielūgti vairāk nekā 2000 cilvēki. To vidū gan nav pašreizējās Argentīnas prezidentes Kristīnas Kirhneres, ar kuru Londonai ir nopietnas domstarpības Folklenda salu jautājumā.

Daži pašreizējie valstu līderi gan būs ielūgti, taču plašāku informāciju Dauningstrīta sola sniegt vēlāk.

Tikmēr jau zināms, ka bijušais padomju līderis Mihails Gorbačovs neapmierinošā veselības stāvokļa dēļ uz Londonu nedosies.

Jau vēstīts, ka Tečere mūžībā aizgāja pirmdien - 2013.gada 8.aprīlī - pēc pārciesta insulta. Viņa vadīja Lielbritāniju no 1979. līdz 1990.gadam un bija pirmā un līdz šim vienīgā sieviete, kas ieņēmusi Lielbritānijas premjerministra amatu.

Tečeres bēres notiks 17.aprīlī Svētā Pāvila katedrālē.

Tečere pēdējā gaitā tiks izvadīta «ceremoniālās bērēs» ar militāru godu, un ceremonijā būs iesaistīti ap 700 militārpersonu. Tomēr valsts bēres ekspremjerei rīkotas netiks.

Sagaidāms, ka bēru laikā būs pastiprināti drošības pasākumi, lai novērstu risku, ka atvadīšanos no bijušās premjerministres varētu izjaukt īru republikāņu disidenti vai galēji kreisie grupējumi.

Arī pirmdienas vakarā, kad vairākās Lielbritānijas pilsētās Tečeres pretinieki rīkoja «svinības», paužot prieku par bijušās premjerministres aiziešanu, dažviet izcēlās nekārtības.