Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijā aiztur noziedznieku grupējumu no Latvijas

Pleskavā policija aizturējusi krāpnieku grupējumu no Latvijas, kas ar speciāla aprīkojuma palīdzību piekļuva citu personu bankas kartēm, ceturtdien paziņoja Krievijas Iekšlietu ministrijas Pleskavas apgabala pārvalde.

«Marta sākumā kādas Pleskavas bankas pārstāvji vērsās policijā ar lūgumu palīdzēt atrisināt ar bankas kartēm saistītu problēmu. Vairāki klienti sāka saņemt mobilā telefona īsziņas par to, ka no viņu kontiem noņemta nauda. Kļuva skaidrs, ka kāds izmanto šo karšu konfidenciālo informāciju,» paskaidroja pārvalde.

Trešdien Pleskavas centrā pie viena no bankomātiem tika aizturēti četri cilvēki, kas bija ieradušies no Latvijas. Pie viņiem policijas darbinieki atrada vairākus portatīvos datorus, aprīkojumu neīstu klaviatūru jeb skimeru uzstādīšanai, kā arī automašīnu «Volkswagen». Noskaidrots, ka vīrieši vairākkārt ieradušies Pleskavā un apmetušies vienā no pilsētas viesnīcām.

Uz bankomātiem pilsētā viņi uzstādīja nemanāmas ierīces, kas ļāva viņiem nolasīt bankas karšu magnētiskās lentas informāciju un iegūt to personālās identifikācijas numuru (PIN). Pēc tam krāpnieki izgatavoja bankas karšu dublikātus. Noskaidrots, ka ar tādu metodi krāpnieku grupējums naudu bankomātos izņēma arī Latvijā un Itālijā.

Saistībā ar notikušo Krievijā ierosināta krimināllieta par zādzības mēģinājumu. Izmeklētāju rīcībā esošā informācija liecina, ka grupējums darbojās arī Krievijas Novgorodas apgabalā, par ko sākta izmeklēšana.