Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lipmans: Lielākajiem akcionāriem «Liepājas metalurgā» jāiegulda savi līdzekļi

AS «Liepājas metalurgs» lielākajiem akcionāriem Sergejam Zaharjinam un Iļjam Segalam uzņēmumā ir jāiegulda savi līdzekļi - tikai tādā veidā būtu iespējams atrisināt uzņēmuma finanšu problēmas, biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja «Liepājas metalurga» akcionārs Kirovs Lipmans, kurš patlaban iesaistīts civilstrīdā ar Zaharjinu par īpašuma tiesībām uz 11,5% «Liepājas metalurga» akciju.

«Viņiem ir pietiekami daudz naudas - lai investē un glābj uzņēmumu. Tas ir drausmīgi, ka «Liepājas metalurgs» novests līdz tādam stāvoklim, taču tas ir darīts mērķtiecīgi,» uzsvēra Lipmans.

Jautāts, vai līdzekļus uzņēmumam varētu piesaistīt, ieķīlājot akcijas kādā bankā, kā iepriekš medijiem izteicies Zaharjins, Lipmans sacīja, ka šīs akcijas nevienam nav vajadzīgas, tāpēc ir jāiegulda personiskie līdzekļi.

Lipmans uzsvēra, ka jebkurā laikā būtu gatavs investēt «Liepājas metalurgā» arī savus personiskos līdzekļus un izvest uzņēmumu no krīzes, ja atgūtu kontroli pār to. «Man nekādi investori nav jāmeklē, es uzņēmumu varētu pacelt pats, jo vienreiz jau to esmu izdarījis,» sacīja Lipmans.

«Liepājas metalurga» apmaksātais pamatkapitāls ir 16 981 033 lati. Uzņēmuma lielākie akcionāri pērnā gada pirmā pusgada beigās bija Zaharjins ar 49% akciju, Segals ar 21,03% akciju, kā arī Lipmans, kuram piederēja 20,14% akciju.

Jau ziņots, ka uzņēmuma «Liepājas metalurgs» valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs šodien paziņoja, ka uzņēmums nespēs veikt kārtējo maksājumu Itālijas bankai «UniCredit S.p.A» 7 780 450 eiro jeb 5 468 130 latu apmērā. Kredīta maksājums uzņēmumam jāveic divas reizes gadā. Līdz šim visus maksājums «Liepājas metalurgs» ir veicis, taču pašreizējā smagajā finanšu situācijā tas, visdrīzāk, būs jādara Valsts kasei.

«Liepājas metalurgs» pašlaik strādā pie izmaksu samazināšanas plāna. Plānots par 8-10% samazināt darbinieku skaitu. Štatu samazināšana skars arī administrācijas darbiniekus, ne tikai cehu strādniekus. Katras uzņēmuma struktūrvienības vadītājam jāiesniedz savi priekšlikumi par darbinieku skaita samazināšanu.

«Liepājas metalurgs» līdz 15.aprīlim apturējis pamatražošanu. Atsākot ražošanu, uzņēmums aprīlī plāno strādāt ar 30% jaudu.

Biržu «NASDAQ OMX Riga» uzņēmums informējis, ka 2013.gada 1.ceturksnī tērauda ražošana tika organizēta ar 73% noslodzi un velmējumu ražošana - ar 75% noslodzi.

Otrdien, 9.aprīlī, izplatītā paziņojumā «Liepājas metalurgs» izteica cerību, ka Ministru kabinets atradīs iespēju atbalstīt īslaicīgās grūtībās nonākušo uzņēmumu, tā 2300 darbiniekus rūpnīcā un ap 15 000 strādājošo kopā saistītajos uzņēmumos. Šo cilvēku darbs uzņēmumam ļauj nodrošināt gada apgrozījumu 430 miljoni eiro (301 miljons latu), eksporta apjomu 98% apmērā un 2012.gadā nodokļos samaksātos 9,4 miljonus latu.

«Nozare.lv» jau ziņoja, ka saskaņā ar audita ziņojumu uzņēmums ir tuvu maksātnespējai, kā arī tam ir būtiskas likviditātes problēmas. Auditora «Ernst&Young» veiktā jutīguma analīze paredz naudas līdzekļu trūkumu «Liepājas metalurgā» 2013.gada beigās aptuveni 96,1 miljona latu apmērā atkarībā no dažādu apstākļu īstenošanās.

«Liepājas metalurgam» aprīlī jāveic kārtējais maksājums Itālijas bankai «UniCredit S.p.A» 7 780 450 eiro jeb 5 468 130 latu apmērā. Ja «Liepājas metalurgs» nevarēs veikt maksājumu, tad to darīs Valsts kase, atzinis finanšu ministrs Andris Vilks (V).