Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pieprasa apturēt koku ciršanas atļauju Stradiņa slimnīcas teritorijā

Vides aizsardzības klubs (VAK) pieprasa Rīgas domei apturēt izsniegto koku ciršanas atļauju Stradiņa slimnīcas teritorijā, informē VAK pārstāve Elita Kalniņa.

«Saskaņā ar būvvaldes sniegto informāciju slimnīcas teritorijā ir iecerēts izcirst pāri par 200 kokiem, bez sabiedriskās apspriešanas. VAK uzskata par nepieļaujamu šāda mēroga koku ciršanu pavasarī, laikā kad Rīgā iestājas aizliegums cirst kokus no 15.aprīļa. VAK nekādā ziņā neiestājoties pret slimnīcas rekonstrukciju, tomēr pieprasa rīkot koku ciršanas apspriešanu, kam jānotiek saskaņā ar likumu,» norāda Kalniņa.

Viņa atgādina, ka kopš 2012.gada maija ir spēkā MK noteikumi, kuri prasa šādos gadījumos rīkot publisko apspriešanu.

Tāpat klubs aicina pārskatīt šo projektu un maksimāli samazināt izcērtamo koku skaitu, vēl jo vairāk tāpēc ka būvniecības ieceres apspriešana notika treknajā 2008.gadā. Šāda daudzuma koku izciršana radikāli samazina slimnīcas teritorijas vērtību.

VAK uzskata, ka koku ciršanas atļauja ir izsniegta nelikumīgi, jo jaunie noteikumi stājās spēkā 2012.gada maijā. «Koku ciršanas atļaujas nav derīgas ilgāk par gadu, tādēļ acīmredzot tās ir izsniegtas pēc 2012.gada maija, kad bija spēkā jaunā kārtība, kura pieprasīja sabiedrisko apspriešanu,» norāda Kalniņa.