Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ERC vadītājs: Nākamajā gadā rallija čempionāts būs iespaidīgākais vēsturē

Turpinot attīstīties, 2014.gadā Eiropas autorallija čempionāta (ERC) seriāls būs iespaidīgākais tā 60 gadu pastāvēšanas vēsturē, pārliecināts ir sacensību vadītājs Eiropas Motosporta attīstības organizācijas direktors Fransuā Ribeiro.

Ribeiro tic, ka R5 kategorijas automašīnu ienākšana, kas papildinās «Super 2000» un reģionālās rallija automašīnas, pārveidos ERC par sacensībām, kurās vēlēsies braukt daudzi.

«Nākamajā gadā mums būs superspēcīgs čempionāts ar trīs tipa R5 automašīnām tirgū,» izteicies Ribeiro, stāstot, ka šīs klases automašīnas ražos «M-Sport», «Citroen» un «Peugeot». «Tāpat tirgū ir vairāk nekā 300 S2000 klases mašīnas.»

«Nākamais gads, iespējams, būs labāks nekā veiksmīgākās «Intercontinental Rally Challenge» (IRC) sezonas, kad brauca ļoti daudzas automašīnas,» salīdzinājis Ribeiro. Pašlaik ERC organizē uzņēmums «Eurosport Events», kas iepriekš vadīja tieši IRC seriālu.

Ribeiro atzinis, ka nākamajā sezonā sacensību kalendārs no 13 posmiem tiks samazināts līdz 11-12 sacensībām. Tāpat pašlaik vadītājs strādā smagi, lai kalendārā atgrieztos posms britu salās, kas varētu risināties Īrijā vai Sanderlendā.

Kā ziņots, ERC šīs sezonas otrais posms februāra sākumā risinājās Latvijā, kad sportisti sacentās rallijā Liepāja-Ventspils.

Tikmēr rallija «Liepāja-Ventspils» organizators Raimonds Strokšs, atskaitoties Liepājas domes Attīstības komitejas deputātiem, ceturtdien atklājis, ka ERC organizatori piedāvājuši noslēgt trīs gadu līgumu.