Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pieļauj, ka nacionālajā rehabilitācijas centrā «Vaivari» notikusi ilgstoša zagšana

Pēc inventarizācijas veikšanas nacionālā rehabilitācijas centra (NRC) «Vaivari» veikalā konstatēts 6181 lata iztrūkums - iespējams, notikusi ilgstoša zagšana, aģentūra LETA uzzināja NRC «Vaivari».

Iestādes valdes priekšsēdētāja Anda Nulle šodien nosūtījusi steidzamu vēstuli Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāram Rinaldam Muciņam, skaidrojot situāciju.

Vēstulē teikts, ka ar NRC «Vaivari» valdes lēmumu nekavējoties sākta dienesta izmeklēšana. «Pirmie dati liecina, ka iespējamā zagšana sākusies 2007.gadā un tikusi rūpīgi slēpta,» norāda centra valdes priekšsēdētāja.

Iestādes vadītāja paredz, ka pēc dienesta izmeklēšanā veiktiem precizējošiem aprēķiniem radīsies nepieciešamība vērsties tiesībsargājošajās iestādēs. Turklāt viņa pieļauj, ka tas varētu notikt jau šīs dienas laikā.

Sākotnējā informācija liecināja, ka iztrūkums ir 5600 lati. Jaunākā informācija liecina, ka iztrūkums ir lielāks - 6181 lats, aģentūrai LETA pastāstīja Nulle. Viņa sacīja, ka patlaban ir sagatavoti visi nepieciešamie dokumenti, lai lūgtu tiesībsargājošajām institūcijām izmeklēt situāciju. Esot jānokārto tikai juridiskas detaļas - paraksti un tamlīdzīgas formalitātes. NRC «Vaivari» lūgs izmeklēt notikušo Jūrmalas tiesībsargājošajām iestādēm. «Es plānoju, ka tas notiks tuvākajā laikā, jo no mūsu puses vairs nekādas citas izmeklēšanas nav iespējamas. Mēs esam veikuši dienesta izmeklēšanu savas kompetences ietvaros,» viņa uzsvēra.

Iestādes vadītāja pagaidām atturas no jebkādu pieņēmumu izdarīšanas saistībā ar naudas zudumu. Viņa skaidroja, ka naudas iztrūkums atklāts laikā, kad centrs pāriet uz jaunu uzskaites sistēmu, kuras mērķis ir novērst nelikumības naudas apritē. Iestādes vadība plāno uzsākt arī grāmatvedības reorganizāciju.

Nulle solīja, ka minētās naudas iztrūkums nekādi neietekmēs veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu. Zināmas neērtības varētu būt tikai NRC «Vairari» veikala klientiem, jo šobrīd tirdzniecība ir apturēta. NRC «Vaivari» veikalā pārdod ūdeni, laikrakstus un dažādas galantērijas preces, piemēram, tualetes piederumus.

NRC «Vaivari» ir medicīniskās rehabilitācijas, veselības un sociālās aprūpes, izglītības un zinātnes valsts nozīmes objekts - lielākā šāda tipa medicīnas iestāde Latvijā. Iestādē tiek realizēta agrīna multidisciplināra rehabilitācija pacientiem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem. Iestādes darbības mērķis ir arī rehabilitācijas nozares attīstīšana un pilnveidošana valstī.