Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiesnesēm par atrašanos darbā dzērumā samazina algu

Tiesnešu disciplinārkolēģija šodien divām Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesēm - Solvitai Glaudānei un Birutai Horunai - par atrašanos darbā alkohola reibumā kā disciplinārsodu piemēroja amatalgas samazinājumu par 20% uz vienu gadu.

Kā aģentūru LETA informēja Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece, tiesneses var pārsūdzēt Tiesnešu disciplinārkolēģijas lēmumu Disciplinārtiesā septiņu dienu laikā pēc lēmuma saņemšanas.

Tiesu administrācijas pārstāve Līva Rancāne aģentūrai LETA norādīja, ka abu tiesnešu bruto amatalga ir 1157 latu. Tas nozīmē, ka gada garumā viņu alga «uz papīra» būs 925,6 lati.

Kā ziņots, TV3 raidījums «Nekā personīga» marta beigās vēstīja, ka tā rīcībā esot informācija par abu tiesnešu atrašanos reibumā 26. un 27.februārī. Pēc aculiecinieku stāstītā, stāvoklis bijis pat tik drūms, ka vienai no viņām bijis jāpalīdz pārvietoties. Abās dienās tiesnešu kalendārs bija blīvs - 26.februārī Glaudāne skatīja divas krimināllietas, Horuna - vienu administratīvo pārkāpumu lietu un vienu civillietu. 27.februārī - Glaudāne skatīja vienu krimināllietu, bet Horunai bez administratīvās pārkāpumu lietas un civillietas bija jāizlemj jautājums par diviem drošības līdzekļiem un jāpieņem vēl kāds kriminālprocesuāls lēmums.

Ar tiesā notikušo žūpošanu nemierā bijusi tiesas kancelejas vadība, kas vērsusies pie tiesas priekšsēdētājas, lai tā abas tiesneses savalda. Priekšsēdētājai bija jārīkojas, kā to paredz likums, un pret Glaudāni un Horunu jāierosina disciplinārlietas. «Jā, es varu apstiprināt, ka esmu ierosinājusi divas disciplinārlietas pret Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesēm sakarā ar darba noteikumu pārkāpumiem. Plašāku informāciju nevaru sniegt, jo lietas pašlaik atrodas disciplinārkolēģijā,» sacīja Jūrmalas tiesas priekšsēdētājas pienākumu izpildītāja Svetlana Beļajeva.

Tiesnešu Glaudānes un Horunas skaidrojums par notikušo nav zināms.

Pirms tam, 22.martā, abām tiesnesēm bija jāstājas Tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšā un jāpaskaidro sava rīcība. Tomēr Glaudāne atsūtīja darba nespējas lapu, bet Horuna norādīja, ka aicinājumu saņēmusi trīs dienas vēlāk, nekā to nosaka likums, un lūdza lietu atlikt. Sēde tika nozīmēta uz šodienu, 12.aprīli. Kādi sodi piemēroti līdzīgos gadījumos, tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšsēdētājs atturējās paust.

«Pirms disciplinārlietas izskatīšanas nevienam tiesnešu disciplinārkolēģijas loceklim nav tiesību izteikties par neizskatītās lietas līdzību ar izskatītajām lietām un tajās pieņemtajiem lēmumiem, jo tas var būt par pamatu noraidījuma pieteikšanai attiecīgajam disciplinārkolēģijas loceklim,» raidījumam izteicās Tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšsēdētājs Pēteris Dzalbe.

Tiesnese Glaudāne savā 10 gadu garajā tiesneses karjerā jau reizi disciplināri sodīta. Tiesneses rupjas nolaidības dēļ kādā privātās apsūdzības lietā iestājās noilgums. Patlaban šis sods ir dzēsts. Tiesnese Glaudāne mediju uzmanības lokā nonākusi ar nespēju saprātīgā laikā izskatīt bijušā Jūrmalas mēra Raimonda Munkevica kukuļošanas lietu.