Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latviete pastrādā Lielbritānijā lielāko krāpšanos ar auto apdrošināšanas polisēm

Lielbritānijā Latvijas pilsone kopā ar savu dzīvesdraugu izkrāpusi no cilvēkiem rekordlielu summu - gandrīz miljonu sterliņu mārciņu. Imigrantu pāris pastrādājis Lielbritānijā līdz šim lielāko krāpšanos ar auto apdrošināšanas polisēm, vēsta Latvijas Televīzija, atsaucoties uz Lielbritānijas medijiem.

Latviete Elīna Jaksone un kiprietis Gagigs Manučarjans radījuši krāpniecisku shēmu automašīnu apdrošināšanā. Viņi izveidojuši fiktīvu brokeru firmu, kas piedāvājusi lētu fiktīvu auto apdrošināšanu. Simtiem cilvēku «iekrituši» un samaksājuši komisijas maksu - simts sterliņu mārciņu, bet pretī saņēmuši nederīgas polises, kas nesedz nekādus zaudējumus.

Firma darbojusies septiņus gadus un tās klienti bijuši galvenokārt iebraucēji no Austrumeiropas valstīm.

Noziedzīgā ceļā iegūtos 920 tūkstošus sterliņu mārciņu pāris tērējis atpūtai smalkos kūrortos un bērna izglītošanai vienā no prestižākajām Lielbritānijas skolām. Par 360 tūkstošiem sterliņu mārciņu viltus apdrošinātāji nopirkuši savrupmāju.

Tajā pašā laikā abi nodokļos nav nomaksājuši 340 tūkstošus mārciņu, turklāt Jaksone, uzdodoties par vientuļo māti, izkrāpusi no valsts pabalstus 82 tūkstošu sterliņu mārciņu vērtībā. Tiesa Jaksonei un Manučarjanam katram piespriedusi piecu gadu cietumsodu un pēc tā izciešanas - deportāciju no Lielbritānijas.