Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krimināllietu par valsts karodziņa dedzināšanu tiesa sāks izskatīt rudenī

Krimināllietu, kurā kāds 1989.gadā dzimis jaunietis apsūdzēts par Latvijas valsts karodziņa dedzināšanu pērn Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā - 18.novembrī, Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa sāks izskatīt šā gada 10.oktobrī plkst.11.

Kā liecina dati Tiesu informatīvajā sistēmā, uz apsūdzēto sola sēdīsies Jurijs Solovjovs, kuram prokuratūra inkriminē Krimināllikuma 93.pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu - Latvijas valsts simbolu zaimošanu. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu (uz laiku no 15 dienām līdz trim mēnešiem), vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Solovjova krimināllietu atklātā tiesas sēdē izskatīs tiesnesis Raimonds Buls.

Kā ziņots, 2012.gada 19.novembrī tīmekļa vietnē «YouTube» tika publicēts video, kurā bija redzams, kā jaunietis Rīgā, pretī Mārstaļu ielai, pie stāvoša tramvaja mēģina ar šķiltavām aizdedzināt nelielu no papīra izgatavotu Latvijas karodziņu. Fonā bija dzirdama 18.novembra svētku uguņošana.

Jaunietis sākotnēji mēģināja latviešu valodā dziedāt valsts himnu, bet vēlāk jau krievu valodā ironizēja, ka viņa darbošanās pat tiek filmēta. Jaunā vīrieša draugi gan pauda sašutumu par notiekošā filmēšanu.

Jaunā sieviete, kura publicēja videomateriālu vietnē «YouTube», vēlāk sociālajos tīklos vēstīja, ka par savu rīcību ir saņēmusi draudu vēstuli - viņai solīta fiziska izrēķināšanās.

Drošības policija izmeklēja karodziņa dedzināšanas gadījumu, iespējamo vaininieku atpazina un lūdza Rīgas tiesas apgabala prokuratūru saukt viņu pie kriminālatbildības. Pirmstiesas izmeklēšanā pats apsūdzētais savu vainu atzina.